Kovboy, tehdit altındaki bisikletlerin kilidini açmak için uygulamayla VanMoof sahiplerinin imdadına yetişiyor

rent a car 34

Zorlu e-bisiklet girişimi VanMoof’un girdiğini doğruladığından beri yönetimin Hollandaca versiyonu, vahşi doğada VanMoof bisikletlerinin üzerinde asılı duran bir soru var. Bunlar, şirket tarafından yapılan bağlantılı bir akıllı telefon uygulamasındaki operasyonlarına büyük ölçüde güveniyordu. Uygulama, bir dizi önemli ayarı ve işlevi kontrol ediyordu, bunların en önemlisi motosikletin çalıştırılmasına gerçekten izin vermiyordu (yine de iki uygulama dışı seçenek).

VanMoof sunucuları, yönetimleri sırasında çevrimdışı olursa, VanMoof sürücüleri, yazılım “anahtarı” olmadan neredeyse hiç çalışmayan tatmin edici olmayan bir e-bisikletle baş başa kalacak.

Ancak, kurtarmaya gitmek, biraz olasılık dışı bir şekilde, KovboyBelçika sınırındaki ebike rakipleri.

“Bisiklet” sanal makine sürücülerinin benzersiz dijital anahtarlarını oluşturmalarını ve sürmeye devam etmelerini sağlayan basit bir uygulamadır.

Kar Apple uygulama mağazasında canlı ve yakında Android için hazır olacak, diyor şirket.

Bir sözcü şunları söyledi: “Yazılım ekibimiz gece boyunca bunun üzerinde çalıştı ve hataların yaşanabilmesi için bunun bir beta olduğunu vurgulamalıyız… ancak VanMoof sunucuları canlıyken çalışacağı için bunu bir an önce göndermek istedik.”

VanMoof sürücülerinin anahtarlarını hemen almaları gerektiğini söylüyorlar, çünkü sunucular çökerse bu anahtarı geri almak imkansız olacak ve sürücüler az ya da çok bisikletlerine tam erişimlerini kaybedecekler.

“Bu, rakip olsun ya da olmasın, şirket olarak 1 numaralı misyonumuz olan bisikletleri yolda tutmakla ilgili” diye eklediler.

Kuşkusuz Kovboy, teoride tüm başlangıç ​​sektörü için bir emsal teşkil ederek, büyük bir rakibin bağlı e-bisikletlerinin pahalı metal topaklarına dönüşmesinin kötü optiklerinden muzdarip olacaktı. Bununla birlikte, bir uygulama yayınlayarak, aynı zamanda Cowboy’un VanMoof müşterilerine yardımcı olduğu görülmesi potansiyel olarak iyi bir PR kazancıdır.

Bununla birlikte, rakip bir firma tarafından yapılan bir uygulamanın ortaya çıkması, yönetim döneminde artık büyük ölçüde normal anlamda yanıt vermeyen VanMoof’un bazı sorularını gündeme getiriyor.

Örneğin, bir alıcı veya yeni bir finansör, VanMoof’un müşteri tabanını üçüncü taraf bir uygulamaya kaptırırsa, bu müşteri tabanını korumakta zorlanır mı?

Bikey’nin tek seçenek olmadığını söylemek yeterli. Moofer uygulaması ayrıca VanMoof sahiplerinin bisikletlerini devam ettirmeye çalışmaları için başka bir üçüncü taraf uygulama alternatifi sunuyor. En azından öngörülebilir gelecek için.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın