İzmir, Aydın ve Muğla için acil hava durumu uyarısı: Önümüzdeki 46 gün endişesi! Güncel

İzmir, Aydın ve Muğla için acil hava durumu ikazsı: Önümüzdeki 46 gün endişesi! Güncel, başvuru sitemizde İzmir, Aydın ve Muğla için acil hava durumu ikazsı: Önümüzdeki 46 gün endişesi! ile alakalı araştırma yaptık. 

Bu endişe verici hava durumu ikazsı, Ekim ayının başlamasıyla birlikte ülke genelinde yayılan ve İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde sıcaklıkların 4-5 derece düşmesine neden olan soğuk bir cephenin bir sonucu olarak geliyor. Endişeli vatandaşlar şimdi “Soğuk büyü devam edecek mi? Bugün hava nasıl?” Buna cevaben, Türkiye Devlet Meteoroloji Servisi, bu bölgelerin kendilerini 46 günlük benzeri görülmemiş bir hava olayına hazırlamaları gerektiğini söyleyen bir son dakika ikazsı paylaştı.

Meteoroloji Uzmanının açıklamaları

Ünlü meteorolog Kerem Ökten, sosyal platformdan Ege Bölgesi’ne özel tüyler ürpertici bir uyarıda bulundu. Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, vatandaşlar günün hava tahminini ve yağışların beklendiği yerleri bilmek istiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu son dakika haberini paylaştı. İzmir, Aydın ve Muğla bu endişe verici açıklamanun merkezinde yer alıyor ve Kerem Ökten durumun ciddiyetini vurguluyor. Hava olayının enteresan bir biçimde 46 gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde havanın parçalı bulutlu, İstanbul’un kuzey kıyıları, Kırklareli kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop ve Osmaniye etrafında gece sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca, Marmara ve Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde sabah ve akşam saatleri civarında yer yer yer sis görülebilir.

Sıcaklık yönünden ülkenin doğu kesimlerinde mevsim normallerine yakın sıcaklıklar yaşanırken, diğer bölgelerde normal düzeylerin 3-5 derece üzerinde sıcaklıkların görülmesi bekleniyor. Rüzgar modellerinin ağırlıklı olarak hafif olması, farklı zamanlarda batı ve güneybatı yönlerinden orta şiddete ulaşması bekleniyor.

Meteoroloğun endişe verici tahmini

Ünlü meteorolog Kerem Ökten, bir önceki günlerde yaptığı sosyal platform paylaşımında Ege Bölgesi’ndeki İzmir, Aydın ve Muğla illeriyle alakalı çok mühim bir mesaj verdi. Ökten, ulaşan yağışları doğrulayarak, “İzmir, Aydın ve Muğla. 50 yıllık hemen hemen senaryo bile mühim yağışlara işaret ediyor. 46 gün boyunca mühim miktarda yağış alacaksınız…”

Bu benzeri görülmemiş hava olayı yaşandıkça daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

 

Yorum yapın