İTO Başkanı’ndan Togg açıklaması

İTO Başkanı’ndan Togg açıklamasıİTO Başkanı Şekib Avdagiç, seri üretimi bugün Gemlik’te düzenlenecek törenle başlayacak Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’a ilişik yazılı bir açıklama yapmış oldu. Avdagiç, bugün seri üretim bandından çıkan ilk Togg ile yarım yüzyılı aşkındır geçindiren hayalin vücut bulduğunu söylemiş oldu.

Avdagiç, “Türkiye’nin gücü ve potansiyeli, imkansız denileni başarma gücüne sahiptir. Bunu fazlaca iyi biliyoruz. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılında bu yüksek başarıya şahitlik etmek hepimizin için gurur verici” dedi.

Togg’un markalaşma ve geleceğin teknolojilerine yönelik atılan dev adım bulunduğunu kaydeden Şekib Avdagiç, “Üretim, tasavvur, tedarik, marketing, servis ve satışla beraber Togg, hem Ar-Ge bununla beraber istihdam olanakları açısından büyük fırsatlara kapı açmaya devam edecektir. İşte bu sayede önümüzdeki süreçte yerli otomobilimiz, ancak yurtiçindeki talebin karşılanmasında değil bununla birlikte ihracat pazarları açısından da marka değeri olacaktır” diye konuştu.

Avdagiç, şunları söyledi: “TOBB ve iş dünyasının saygın çalışanları, özel sektörümüzün bir otomobil markası oluşturma konusunda gösterdiği beceriyi ispat etmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bu onur ve heyecanı yürekten paylaşıyoruz. Vizyonu ve kararlılığının Togg’u bir hayal olmaktan çıkartıp, ayakları yere basan bir proje haline getiren Cumhurbaşkanımıza ve alın teri döken her insana millet olarak şükran borçluyuz. Yolun aleni olsun Togg.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın