İstanbul Flüt Topluluğu’ndan muhteşem konser

İstanbul Flüt Topluluğu’ndan muhteşem konserNilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi, ‘MEM Sahne Konserleri’ çerçevesinde hususi konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Konseptiyle Bursa’ya müzecilik anlamında önemli bir değer kazandıran Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde bu kez, İstanbul Flüt Topluluğu sahne aldı.

Prof. Ayla Uludere, Prof. Dr. Ece Karşal ve Dr. Şebnem Uşen tarafından kurulan topluluk gecede Çağdaş Türk ve Klasik Batı müziklerine ilişik birçok bestecinin uyarlamalarını seslendirdi. Sanatseverlerin büyük alaka gösterdiği gecede, J. Pachelbel, G.F. Handel, Orçun Orçunsel, Mozart başta olmak üzere birçok meşhur bestecilerin eserlerini başarıyla seslendiren Ayla Uludere, Şebnem Uşen, Ecem Yılmaz, Özge Salar Berber, Ece Karşal ve misafir sanatçılar Beste Yalı ile Metin Yavuz, konser nihayetinde ayakta alkışlandı.

Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bozhilov’un da katılmış olduğu gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nejla Aslan, sanatçılara Başkan Turgay Erdem adına çiçek vererek teşekkür etti.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın