İşçilere pompalı tüfekle ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

 İşçilere pompalı tüfekle ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralıOlay, Kastamonu’nun Cide ilçesine bağlı Çamaltı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa, 3 katlı binanın boya işlerini meydana getiren Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Oran (33), işe adım atmak için binanın bodrum katında giysilerini değişiklik yapmak istedi. Bu sırada ev sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin giysilerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle ateş etti. Vücuduna 2 mermi isabet eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Oran yaralandı.
Yaralılar, vaka yerine çağrılan sıhhat ekiplerince Cide Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan ve yaşanmış olan vakada ağır vurulan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Olayın ardından Cide İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada da jandarma ekipleri, emniyet önlemleri alarak incelemelerde bulunmuş oldu. Olayla alakalı tahkikat devam ediyor.
Batman’dan çalışmak için geldiğini ve inşaat işçisi bulunduğunu söyleyen Hamit Oran, “Sabah benden bir adet sigara istedi. Bende sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu anlamadan rastgele ateş etti. Ondan sonrasında ben şoka uğradım. Ne için sıktı, niye sıktı, sebep nelerdir bunu öğrenmek istiyoruz. Aramızda herhangi bir biçimde bir vaka yaşanmadı. Sonuçta hepimiz çalışıyoruz, ekmek davası için gelmişiz. Aniden gelip odaya ateş etmeye başladı” dedi.
Aralarında herhangi bir biçimde münakaşa olmadığını söyleyen Oran, “Aramızda herhangi bir biçimde münakaşa olmadı. Ne söyleniyorsa kara çalma atıyorlar. Arkadaş gelip doğrudan olarak odada bize ateş etmeye başladı. Biz, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim de durumum bu biçimde, ben vakası ucuz atlattım. Arkadaşımın 4 tane çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın