İran’da hapishanede arbede: 1 mahkum öldü

İran’da hapishanede arbede: 1 mahkum öldüİran’da Elburz eyaletine bağlı Kerec kentinde bulunan Kerec Merkezi Hapishanesi’nde dün gece mahkumlar arasında arbede yaşandı.

Elburz Eyaleti Başsavcısı Fazli Herikendi, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, “Hapishanede uyuşturucu bağımlılarının kalmış olduğu koğuşta olup biten arbedede 1 mahkum kafasına taş isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi. Birkaç mahkum da yaralandı. Yaralılardan 2’sinin tedavisi hastanede yapılıyor” dedi.

Çıkan arbedenin mapushane içinde herhangi zarara neden olmadığını ve olayın sadece kavgayla sınırı olan kaldığını belirten Herikendi, “Emniyet güçleri hapishanedeki durumu test dibine aldı ve mahkumların aileleri ile iletişime geçildi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Norveç merkezli İran İnsan Hakları Örgütü, Kerec Merkez Hapishanesi’nin 4’üncü koğuşunda olup biten arbedenin, idam cezasına çarptırılan mahkumlardan birinin cezasının infazı için bulunduğu koğuştan başka bir bölüme nakledilmesi sırasında çıktığını aktardı.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın