Insurtech bolttech, MetLife gibi yatırımcılardan 1.6 milyar $ değerinde 196 milyon $ aldı

Gömülü insurtech hala sıcaktarafından sağlanan 196 milyon dolarlık finansman nedeniyle bolttech kanıtlıyor. Singapur’da başlayan ancak şu anda dünya çapında faaliyet gösteren şirketin şu anda 1,6 milyar dolar değerinde olduğunu söyledi. Finansman, Japonya’nın ilk sigorta şirketi Tokio Marine ve yan kuruluşu MetLife Next Gen Ventures aracılığıyla hayat sigortası lideri MetLife tarafından yönetildi. Diğer katılımcılar arasında yeni ve mevcut hissedarlar ve Malezya’nın devlet servet fonu Khazanah Nasional yer aldı.

Bolttech daha önce Tokio Marine’in daha sonra şirkete 1,5 milyar dolarlık bir yukarı yönlü değerlemeyle değer veren B Serisi fonlama turuna liderlik edecek. Grup CEO’su Rob Schimek, mevcut finansmanın aynı turun parçası olduğunu söyledi. TechCrunch’a “Bolttech’in B Serisi piyasadan gelen yeni ilgiye kapalı, ancak gelecekteki fırsatlar için yatırımcı topluluğuyla ilişki kurmaya devam ediyoruz” dedi.

Üç yıl önce kurulan bolttech, B Serisi finansmanının bir sigorta teknolojisi için geçen yılki en büyük B Serisi öz sermaye olduğunu ve 2021’de duyurulan A Serisi turunun aynı zamanda bir sigorta teknolojisi için şimdiye kadarki en büyük yatırım olduğunu söylüyor.

Katıştırılmış, bir ürün satın alırken veya bir hizmete kaydolurken müşteri deneyimine dahil edilen sigorta veya koruma ürünleri anlamına gelir. Örneğin, bir akıllı telefon satın alan bir kişiden onarım, cihaz değiştirme veya takas sunan bir koruma planı satın alması istenebilir.

Schimek, bolttech’in modelinin bir B2B2C yaklaşımı kullandığını, bunun da dünya çapında 700’den fazla dağıtım ortağını tüketicilere 6.000 ürün sunan 230 sigorta sağlayıcısıyla bir araya getirdiği anlamına geldiğini söyledi.

Bolttech kendisini dünyanın önde gelen gömülü sigorta sağlayıcılarından biri olarak tanımlıyor. Müşterileri arasında LibertyMutual, PayMaya, Progressive, Lazada, Samsung ve HomeCredit bulunmaktadır. Asya, Avrupa ve 50 Amerika Birleşik Devletleri eyaletinin tamamında faaliyet gösterme lisanslarına sahiptir. Başlangıç ​​şu anda yaklaşık 55 milyar dolar değerinde yıllık prim veriyor.

Bolttech’in gömülü sigortasının nasıl çalıştığına dair bazı örnekler, Schimek’in bolttech için bir “kahraman ürün” olarak tanımladığı cihaz korumasını içerir. Hem beyaz etiketli hem de ortak markalı koruma ürünleri, Samsung, Windtre, LG U+, BackMarket ve HomCredit gibi iş ortakları aracılığıyla son müşterilere sunulmaktadır.

Cihaz koruması bolttech’in sunduğu tek ürün değildir. Örneğin, Tayvan’daki JKOPay’in ve Filipinler’deki Maya’nın uygulamaları aracılığıyla sigorta pazaryerleri sunmasını sağlar.

Schimek, “Genel olarak, sigortacılar, aracılar, acenteler veya telekomünikasyon, e-ticaret, perakendeciler, fintech gibi sigorta dışı işletmeler olsun, her türden işletmenin sigortayı müşterilerinin ihtiyaç duyduğu noktaya yerleştirmesine yardımcı olabiliriz” dedi. .

Bolttech, Nisan 2020’de Singapur’da faaliyete geçti ve birkaç nedenden dolayı uluslararası bir varlık oluşturmayı başardı. Bunlardan en önemlisi, dünya çapında 700 dağıtım ortağı ve 230’dan fazla sigortacı ile kurduğu ortaklıklardı.

“Belirli coğrafyalarda başarı için doğru ortaklıkları kurduğumuzdan emin olmak konusunda çok kararlıydık. Schimek, genellikle iş ortaklarımızı halihazırda kurulmuş bir coğrafyaya kadar takip ediyoruz” dedi. “Çeşitli pazarlarda sıfırdan operasyonlar kurarak ve genişlememizi hızlandırmamıza yardımcı olan bir dizi satın alma işlemini tamamlayarak uluslararası ayak izimizi de büyütebildik.”

Bolttech’in şu anda dünya çapında sigorta ve teknoloji uzmanları da dahil olmak üzere 1.500 ekip üyesine sahip olduğunu ve bunun sigorta ürünlerini dağıtmak için yenilikçi yeni yollar bulmalarına yardımcı olduğunu ekledi.

B Serisi, bilgisayar görüşü, üretici yapay zeka/doğal dil işleme, gelişmiş analitik ve robotik otomasyon dahil olmak üzere operasyonlarında ve sigorta ve koruma değer zincirinde yapay zeka ve makine öğreniminin kullanımına öncülük etme planlarıyla birlikte bolttech tescilli teknolojisinde kullanılacak. .

Schimek, bolttech’in ayrıca satın alma deneyimleri ve fiyat teklifi motorları dahil olmak üzere sigorta dağıtım teknolojisini iyileştirmeyi, hasar otomasyonunu optimize etmeyi, dolandırıcılık tespitini ve envanter yönetimini geliştirmeyi planladığını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın