İnce’den TTB tepkisi: PKK’ya yağcılık yapıyor

İnce’den TTB tepkisi: PKK’ya yağcılık yapıyorAltıeylül ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki semt pazarında vatandaşlara seslenen İnce, her insanın pahalılığı konuştuğunu söylemiş oldu.

Türkiye’de büyük bir oyun olduğu ve bunu bozacaklarını savunan İnce, şöyle konuştu:

“Herkes pahalılığı konuşuyor, Erdoğan sıkışmış gidecek, yıkılacak artık. Kılıçdaroğlu çıkmış ‘başörtüsü’ diyor. Ne yapıyor? Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürüyor. Erdoğan diyor ki ‘oh rahatladım’ Doğal gaz, elektrik, gübre, mazot, deva okul, kira hepsi unutuldu. Ne yapacakmış? Başörtüsüyle ilgili kanun getirecekmiş. Herkes aslına bakarsan takıyor, bu konu kapandı. Erdoğan’ın hazır eline fırsat geçmiş, ‘kanun yetmez, anayasayı değiştirelim’ diyor. Kılıçdaroğlu, ‘Anayasayı’da değiştirelim’ derse ona da ‘yetmez, laikliği de kaldıralım’ diyecek. Devam edecek, bunu görememesi mümkün değil. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan, Kılıçdaroğlu da, Erdoğan’dan gayet memnunlar. Mutlu mesut yaşıyorlar. Bir büyük oyun var, bu oyunu bozacağız.”

Seçimde yüzde kaç oy alacaklarıyla ilgilenmediğini fakat barajı geçeceklerini dile getiren İnce, haklı bir davanın ardında olduklarını ifade etti.

İnce, doğruya doğru, yanlışa yanlış dediklerini belirterek, sözlerini şöyleki tamamlamış oldu:

“Mesela ne işimiz var Libya’da demiyoruz. ‘Libya’ya asker gönderin’ diyoruz. Niye? Akdeniz’deki hakkımızı korumak için. CHP şeklinde, ‘Azerbaycan’a niye yardım ediyorsun?’ demiyoruz, onun için CHP’den ayrıldım zaten. Azerbaycan’a daha fazla yardım edilmesini istiyoruz. Libya tezkeresine İYİ Parti ‘evet’ oyu veriyor. CHP ‘hayır’ oyu veriyor. Biri çıkıyor, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri kimyasal silah kullandı’ diyor. Terbiyesize bak. Kimyasal silah TSK’nın envanterinde yok. Hiçbir zaman kullanmamış. PKK’ya yağcılık yapıyor. Hepsine yakışıyor da Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine yakışıyor mu? Bence yakışmıyor. Bu yüzden ben de kendimi oraya yakıştıramadığım için ayrıldım. İnsan üzeri bir gayretle çalışacağız. Her gördüğüm insanla konuşacağım. Bir oy bir oydur.”

İnce, konuşmasının peşinden vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın