İlk startup çalışanınızı işe almak için 1.500 kişilik bir listeyle başlayın

Evet, bu çok iş ama gerçek bir alternatif yok

En iyi yol Startup’ınız için birini işe almak kendi ağınız üzerinden yapılır, ancak en iyi bağlantıları olan startup kurucusu bile oldukça hızlı bir şekilde istifa ettiğini görecektir.

Peki, iyi bir aday bulmak istiyorlarsa bir kurucu ne yapmalı? Neye ihtiyacınız olduğuna dair çok net bir fikriniz ve sıkı bir iş talebiniz varsa, işe alım firmaları aday bulmakta gerçekten iyi olabilir. Bununla birlikte, erken aşamadaki kurucular için bu genellikle aldatıcı olabilir. Uygulamada, yeni başlayan şirketlerde işe alım, yüksek kaliteli adaylarla görüşmeler yaparken gereksinimlerinizi netleştirmenize yardımcı olan yinelemeli bir süreç olarak başlar.

Ama ne halt için optimize ediyorsun? O? CEO’su Chris Quintero ile konuştuk. Kaynak izlerikurucuların ilk kez başarılı bir işe alma sürecini nasıl yürütebileceklerine dair iç çizgiyi elde etmek için.

Quintero, “Yönlendirmeler harika, herkes yönlendirmelerden hoşlanır, ancak çoğu zaman kurucular orada çok hızlı bir şekilde ortaya çıkar” diyor. “Erken aşamadaki kurucular sosyal medyada gönderi paylaşıyor, birkaç kişiye e-posta gönderiyor ve henüz kimseyi işe almadıklarında süreç duruyor. O zaman farklı bir yaklaşım bulmalısın. Bir sonraki adım, yakın ağınızın dışından birini işe almaktır.”

Startup’ların denenmiş ve test edilmiş işe alma yaklaşımını benimseyebileceğine, ancak bunun çok zaman alabileceğine dikkat çekiyor: “TGeleneksel işe alma modeli, daha sonraki aşamada bir şirketseniz veya mevcut bir rolü dolduruyorsanız iyi çalışır, böylece tam olarak ne aradığınızı bilirsiniz.”

Ancak Quintero, bir kategorideki ilk işe alımınızın daha çok bir balık avı gezisi gibi olduğunu öne sürüyor – daha zor hale getirildi çünkü henüz kimse sizi veya şirketinizi duymadı.

“İşlem oldukça basit. Kaynak bulma açısından, her şey role uygun olabilecek kişiler etrafında birkaç hipotez belirlemekle ilgilidir. Bir iş talebini bir araya getirerek başlıyorsunuz, böylece temel gereksinimlerin neler olduğu konusunda kendiniz ve kurucu ortaklarınız arasında bir anlaşmaya varıyorsunuz,” diye açıklıyor Quintero.

Oradan, sizinkine benzer şirketlerin haritasını çıkarmaya başlayın ve kıyaslanabilir yetenekler arayın. “Bir tek boynuzlu at mı yoksa gerçekten var olan birini mi aradığınızı bilmek çok zor.”

Kendi girişimlerimin birçoğunda, bu “Bu kişi var mı?” soru beni oldukça zorladı. Tabii ki, büyüyebilen ve sonunda bir ekibe liderlik edebilecek deneyimli bir kişi istiyorsunuz, ancak şimdilik büyük katkıda bulunmaları, ilgili, yakın tarihli deneyime sahip olmaları, hem ön hem de arka uç mimari tasarımı yapma becerisine sahip olmaları gerekir. uyumluluk ve yasal çerçeveler izlenir ve mantıklı olur olmaz işe alabileceğiniz 20 ila 30 kişilik bir Rolodex’e sahip olun.

Bu harika olurdu. Ne yazık ki, o kişi olmayabilir.

Bu makalenin geri kalanında, bu potansiyel adayları nasıl bulacağımıza ve onlara nasıl ulaşacağımıza bakacağız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın