İklim teknolojisinde Siyahların temsili olmazsa, ‘gezegen yanacak’

Tarihsel olarak, Siyah ABD’deki topluluk, iklim değişikliğinin etkilerinden orantısız bir şekilde etkilendi. Onlarca yıldır savunmasız bir ekonomik ve sosyal sınıfa itilmiş olan topluluk, nerede olurlarsa olsunlar neredeyse her zaman doğal afetlerin darbesiyle yüzleşme riski altındadır.

Bugünün mevcut krizine ilişkin sohbetin beyaz insanlar tarafından yürütüldüğü ve bu nedenle bazı temel perspektiflerin eksik olduğu düşünüldüğünde, bu sorun birçok Siyah kurucuya ve yatırımcıya iklim alanına girmeleri için ilham verdi.

Erken aşama girişim firmasının yönetici ortağı Stonly Blue, “Daha fazla Siyahi yatırımcının ve yaratıcının iklim değişikliğiyle mücadele ettiğini görmemiz çok önemli çünkü bu varoluşsal krize karşı mücadele herkesin entelektüel hünerini, kişisel karakterini ve benzersiz bir şekilde yaşanmış deneyimi gerektiriyor.” Üçüncü Küre, TechCrunch+’a söyledi. “Siyah bireylere, hırslarını toplumsal ‘hayatta kalmanın’ ötesine genişletmeleri için alan ve özerklik verildiğinde, inovasyon potansiyeli muazzamdır.”

TechCrunch+’ın konuştuğu yatırımcılara ve kuruculara göre Black iklim teknoloji topluluğu büyüyor. Ancak, alanda yeterince temsil edilmeyen kuruculara fon sağlamak iç karartıcı olsa da, geriye kalan saf potansiyeli temsil ediyor.

Crunchbase’e göre geçen yıl ABD merkezli Black iklim teknolojisi kurucuları, iklim teknolojisi girişimlerine yatırılan tüm sermayenin yalnızca %1’ini aldı. Bu, 21,5 milyar dolardan 214 milyon dolar. Bu yılın ilk çeyreğinde daha da düşüktü: bu tür kurucular tahsis edilen 3,4 milyar doların 24 milyon dolarını ya da sadece %0,7’sini topladılar.

Veri görselleştirme miranda halpern; ile oluşturuldu Güzelleşmek

Çarpıcı olmakla birlikte, bu yatırım seviyeleri, Siyahi kurucuların genel olarak yükselttiklerine oldukça yakın. Geçen yıl, Black kurucuları tüm girişim fonlarının %1,2’sini topladılar ve geçen çeyrekte %0,69 aldılar. Bu inatla düşük rakam, uzaya dahil olan Siyahların gerçek sayısı bilinmese de, neredeyse kesinlikle Siyahların iklim teknolojisine katılımını temsil etmiyor. Finansman eksikliği ve DEI verilerinin kıtlığı, girişim topluluğunun büyük miktarda kullanılmayan potansiyeli gözden kaçırdığını gösteriyor.

Kurucusu ve CEO’su Donnel Baird, “İnsan ırkının tamamında yerleşik olan yetenek ve dehayı en üst düzeye çıkarmazsak gezegen yanacak” dedi. Blok Gücüsöz konusu.

Siyah iklim teknolojisi için erken vuruşlar

Blue’ya göre, artan sayıda Siyah risk sermayedarı iklim teknolojisine ilgi duymaya başlıyor. Birçoğu, iklim eylemi ihtiyacıyla kesiştikleri için enerji, mobilite veya altyapı sektörlerinden geliyor.

Öte yandan, teknolojiyi inşa edenler genellikle malzeme bilimi, zor teknoloji veya endüstriyel süreçlerle çalışmak zorunda kalıyor ve zaman ve karmaşıklık nedeniyle, genellikle risk sermayesini tercih etmiyorlar. Ancak bu, bunu yapanları desteklemek için ekonomik bir fırsat olmadığı anlamına gelmez.

Anthony Oni, şirketin yönetici ortağı Enerji Etki Ortaklarıbu sektörün sonunda bu hayattaki en büyük ekonomik ve servet oluşturma fırsatı haline geleceğini ve başlangıç ​​​​ekosisteminin, kökenleri ne olursa olsun fikirleri görmezden gelemeyeceğini kaydetti.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın