İki pazarlama şirketinin savaşı

Yeni başlayan rakiplerin diğerlerinin gözü önünde savaşması pek sık rastlanan bir durum değil, ancak bu ayın başlarında rakibi Attentive’den bir durdurma ve vazgeçme mektubu aldıktan sonra Twitter evrenine giren mobil mesajlaşma hizmetleri sağlayıcısı Postscript’te durum böyle.

Özen’in mektubu yanıt olarak geldi müşteri vaka çalışması Postscript’in beslenme şirketi BUBS Natural hakkında yazıp web sitesinde yayınladığını, BUBS Natural’ın listesinin büyümek yerine küçüldüğünü gördükten sonra Attentive for Postscript’ten ayrıldığını ve ardından listesini platformundan çıkarmak için şirketle mücadele ettiğini söyledi.

Postscript’i yayınlanan materyallerde kendisi hakkında “yanlış, yanıltıcı ve aldatıcı iddialar” öne sürdüğü için uyaran Attentive, mektubunda Postscript’in bunları yayınlamayı bırakmasını istedi.

Daha sonra iki ekip arasında neler olup bittiği sorulduğunda, Attentive bir sözcü aracılığıyla e-postayla şu yanıtı verdi: “Maalesef, Postscript’in yanlış iddialar ve aldatıcı davranışlarla ilgili bir geçmişi var. Attentive hakkında kabul ettikleri ve düzelttikleri yanlış iddialarda bulundukları için yıllar içinde çok sayıda durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdik. Ayrıca, markaların SMS listelerine uyumlu bir şekilde müşteri ekleme becerilerinde devrim yaratan iki dokunuşlu mobil teknolojimiz için birden fazla patentimizin devam eden ve kasıtlı ihlali nedeniyle Postscript aleyhine Ocak 2023’te federal bir dava açtık.” (Attentive şikayetin bir kopyasını TechCrunch ile paylaştı.)

İkisi arasındaki “sığır eti” nin bir kısmı, dışarıdan bakanlar için yapışkan görünebilir. Örneğin, Attentive’in durdurma ve vazgeçme mektubu, Postscript’in pazarlamasındaki zaman çizelgesinden şikayet ediyordu; bu, eski müşteri BUBS Natural’ın üç yıldır Attentive müşterisi olduğunu söylerken, Attentive, BUBs’ın kabaca bunun yarısı kadar uzun süredir müşteri olduğunu söylüyor.

Attentive’in mektubuna yanıt olarak, Postscript’in kurucu ortağı Alex Beller bir sinir bozucu twit, Postscript’in daha önce Attentive’den haber aldığını ve şirkete “zorba” dediğini söyleyerek. Ayrıca daha ölçülü bir ton vurmaya çalışan bir “tam yanıt” yayınladı.

Yanıtı okuyor: “Postscript suçlamalarınızı ciddiye alıyor ve esaslı yanıtını aşağıda veriyor. Ancak, Attentive’in bu suçlamaları yaptığı daha geniş bağlamı da not etmek önemlidir. Postscript piyasada kazanç elde ediyor. Ayrıca son zamanlarda sektördeki bazı SMS platformlarının kınanması gereken bir uygulamasına dikkat çekti: müşterinin sağlayıcı değiştirme girişimini önlemek veya buna müdahale etmek için müşterinin özel SMS listesini rehin tutmak. Bu koşullar göz önünde bulundurulduğunda, Attentive’in giderek zayıflayan yasal hak talepleri iddiası, piyasadaki son düşük performansı desteklemeyi ve dikkatini kendi haksız rekabet eylemlerinden uzaklaştırmayı amaçlıyor gibi görünüyor.”

Russell WeaverLouisville Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan , TechCrunch’a Attentive’in kendisini algılanan karalama veya iftiraya karşı savunması gereken yollar hakkında konuştu. Birincisi, Weaver’ın söylediği gibi daha karmaşık ve genellikle şirketin daha fazla incelenmesine veya savunmasına yol açabilen dava açmak. Diğeri, Attentive’in yaptığı gibi, durdurma ve vazgeçme yolunu denemek.

Bu arada, Postscript’in taktikleri işe yarıyor gibi görünüyor. Özenli bir müşteri, Beller’in konuyla ilgili tweet’lerinden birine yanıt olarak satıcıları değiştirebileceğini söyledi. arka plan (@bryan_clark_) tweet attı, “Bu bende özenliden Postscript’e geçmek istememe neden oluyor. Bu başlıktaki yatırım getirisinin sizin için ne yaratacağını merak ediyorum çocuklar.”

Bir etkisi olup olmadığı sorulduğunda, Postscript e-posta yoluyla “son çeyrekte Attentive’e karşı ‘kazanma oranını’ ikiye katladığını” yanıtladı.

Bu arada TechCrunch, BUBS Naturals’ın kurucu ortağı TJ Ferrera ile abonelerde vaat edilen toparlanmayı görememek hakkında konuştu. Muhtemelen tahmin ettiğinden daha fazla dikkat çeken bir değişiklik yapma konusunda pişmanlık duymadığını söyledi.

Ferrara, “Bir cephede, bunu nasıl oynayacağını bilmeyen küçük oyuncular var,” dedi. “Diğer cephede,” dedi Attentive’e atıfta bulunarak, “insanların bilgilerini rehin tutan 400 kiloluk bir goril var.”

Verilerin tutulduğu iddiasına, Ferrara hesabından özel veriler talep ettiğinde, Attentive bu verileri altı iş günü içinde yanıtladı ve sonraki talep bir saat içinde yanıtlandı.” Ek olarak, “müşterileriyle olan politikaları, müşterinin verilerinin sahibi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Özenli, müşteri talebi üzerine abone listelerinin ihracatını kolaylaştırır ve sözleşme anlaşmamıza uygun olarak zamanında sağlamaya çalışır.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın