Husumetlisine ilkin silah sonrasında bıçakla saldırdı

Husumetlisine ilkin silah sonrasında bıçakla saldırdıOlay dün 21.00 sıralarında Fatih’te bir apartmanın önünde yaşandı.

İddiaya bakılırsa daha evvelinde aralarında husumet olduğu öğrenilen iki şahıs bir apartmanın önüne karşı karşıya geldi. Bu esnada yanında tabanca bulunan şüpheli, husumetlisi olan kişiye 4 el ateş etti. Silahla yaralanan kişi daha sonra apartmana girmeye çalıştı. Bu esnada şüpheli 3 şahıs ise apartmana girmeye çalışan şahsı vücudunun farklı yerlerinden bıçakladı.

Apartman sakinleri polis çağırdı

Sokak üzerinde süregelen ve apartman önünde geçindiren silahlı yaralama sonrası bağrışma seslerini duyan apartman sakinleri durumu polis ve sıhhat ekiplerine haber verdi. İhbar üstüne olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafınca ilk müdahalesi meydana getirilen yaralı ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Polis, her yerde şüphelileri arıyor

Husumetlisi oldukları şahsı silahla 4 el ateş açarak yaralayan ve hemen sonra bıçaklayarak olay yerinden kaçan şahısları yakalamak için polis ekipleri çevrede geniş çaplı araştırma başlattı.

“Kapıya birkaç tekme atıyor”

Olayı gerçekleştirenlerden birinin kapıya tekme attığını söyleyen bina sakini Tamer Kurtuluş, “Biz şurada oturuyorduk. İki arkadaş sohbet ettik. Bir anda iki kişi geldi, farkında değildik ne olacağıyla alakalı. Şuraya gelip aniden mücadele etmeye başladılar. Dedik ne oldu ne yapıyorsunuz yakışır mı dedik. Bir anda minik olan cüsseli olan bireyin belindeki silahı alıp iki el ateş ediyor. Şahıs bu kapı açık olduğu için içeriye dalıyor. Bu kişide dışarıda kalıyor. Bu şahıs kapıya birkaç tekme atıyor. Kapı açılmayınca camı kırarak içeri giriyor. O gidince peşinden 2-3 şahıs daha geliyor. İçeride boğuşma başlıyor. Bu arada 1-2 el tabanca daha atılıyor. Zanlılardan birisinde bıçakta varmış. Daha sonra 5 dakika daha boğuşma oluyor” dedi.

“Adamın attığı mermiden bana da sekebilirdi”

Yaşanan olayın üstünde bıraktığı etkiden bahseden Kurtuluş, “O anda polis geldi, herkes ayaklandık. Arkadaşlar işi bitiriyorlar, o kişi buradan kalkıyor ona müsaade mi ediyorlar? Gözleri mi yemiyor? Kan aka aka yaralanmış buradan yürüyor o iki kişide peşinden gidiyorlar. Silahlı olan kişi sağdan kaçıyor. Daha sonrasında ambulans ve polis geldi. Yaralanın durumu gördüğümde ağırdı. Çünkü hem mermi yarası hem de omuz, sırt ve kulunç bölgeleri komple doğranmıştı. Burada çocuklar vardı. Bir bebeğin doğum günü kutlanıyordu. Burada yemek yiyen insanlar vardı. Ben vardım adamın attığı mermiden bana da sekebilirdi. Üçü sol tarafa geldikleri yöne doğru bir tanesi de otoparka doğru kaybolup gitti” benzer biçimde konuştu.

Olayla alakalı inceleme devam ediyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın