House of the Dragon’ın 2. sezon çıkış tarihi belli oldu

House of the Dragon’ın 2. sezon çıkış tarihi belli oldu

Game of Thrones’un devam dizisi olarak geçen ve izlenme rekoru kıran House Of The Dragon’ın ikinci sezonunun ne zaman yayınlanacağı belli oldu.House of the Dragon'ın 2. sezon çıkış tarihi belli oldu

‘);
}

Game of Thrones spinoff’u House of the Dragon, tüm dünyada yoğun ilgiyle karşılanmış ve ikinci sezon onayı almıştı. Yazar George R.R. Martin’in ünlü fantastik dünyasından uyarlanan dizinin 2024 yazının ilk aylarında izleyiciyle buluşacağı açıklandı.

2. sezon çekimleri biten dizide Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno ve Rhys Ifans gibi isimler rol alıyor.

House of the Dragon'ın 2. sezon çıkış tarihi belli oldu - 1

George R.R. Martin’in Fire & Blood filminden uyarlanan dizi, Game of Thrones olaylarından 200 yıl öncesini konu alıyor ve House Targaryen’in hikayesini anlatıyor. 

House of the Dragon’un 10 bölümlük ilk sezonu, HBO’ya toplam 20 milyon dolara mâl oldu. Bu sayı, Game of Thrones dizisinin her bir sezonu içinse ortalama 100 milyon dolardı. Game of Thrones ilk çıktığında bölüm başına ortalama maliyet 6 milyon dolarken, son sezonda bu sayı 15 milyon dolara çıkmıştı.

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • N-Life
  • Dizi
  • N-Life Kültür&Sanat

Yorum yapın