Hisarcıklıoğlu: TOGG’un fabrika açılışı 29 Ekim’de, Mart ayında da yollarda olacak

Hisarcıklıoğlu: TOGG’un fabrika açılışı 29 Ekim’de, Mart ayında da yollarda olacakTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG fabrikasının 29 Ekim’de açılacağını söylemiş oldu. Hisarcıklıoğlu, yerli otomobilin mart ayında da yollara çıkacağını belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının açılışını yapmak suretiyle Bingöl’e geldi.

‘Yüzde 51 yerli olan TOGG’un fabrikasının açılışını 29 Ekim’de yapacağız’

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un fabrikasının 29 Ekim’de açılışının yapılacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu “Türk insanının düşsel, 1960’da yarım kalan bir rüyamız vardı. Türk patenti ile üretilecek bir otomobilin yapılması. Dünya ile teknolojik alanda bununla birlikte yüzde 100 elektrikli IP hakları bizlere ait olan yüzde 51 yerli olan bir otomobili Allah nasip ederse 29 Ekim’de fabrikasının açılışını Gemlik’te yapacağız. Bu aslında Türk iş dünyasının gururu. Bu otomobili icra eden sizlersiniz. TOBB sizin kurumunuz ve biz sizin adınıza buraya liderlik ediyoruz. İnşallah mart ayında TOGG’u burada göreceğiz ve hep beraber bineceğiz” benzer biçimde konuştu.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın