Hintli Pharmeasy, %90 değerleme indirimi için fon arıyor

Hintli çevrimiçi eczane girişimi PharmEasy, mevcut yatırımcılarına, önceki değerlemeden %90 indirimle hak ihracıyla yeni bir fon sağlamayı planladığını bildirdi.

Daha önce halka açılma planını erteleyen PharmEasy, borç veren Goldman Sachs gazetesine ödeme yapmak için yeni nakde ihtiyaç duyuyor. bildirildi. PharmEasy, 2021’in ikinci yarısındaki en son finansman turunda 5,6 milyar dolar değerindeydi.

Gazetenin bildirdiğine göre, girişim, hissesinin fiyatını daha önce 50’den 5 Hint rupisine düşürecek bir hak sorunu yoluyla yeni finansman sağlamayı planlıyor. Önerilen şartlarda, tur tamamlanırsa, PharmEasy’nin değerinin yaklaşık 500 milyon $’dan 600 milyon $’a düştüğünü görecek. Başlangıç, öz sermaye ve borç karşılığında toplamda 1,1 milyar doların üzerinde para topladı.

TechCrunch’ın daha önce bildirdiğine göre, PharmEasy birkaç çeyrektir yeni bir tur yükseltmek istiyor, ancak 2 milyar dolarlık bir değerlemede bile alıcı bulmakta zorlanıyor. Firma cevap vermedi.

Firma, destekçileri arasında TPG, Prosus, Temasek, B Capital, Bessemer Venture Partners, Eight Roads Ventures, Steadview Capital ve JM Financial’ı sayıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın