Henüz geliriniz olmadığında çekiş kaydırağınız hakkında ne yapmalısınız?

Çekiş sürgüsünüzün, iş dışında tasarladığınız riski tanımlaması gerekiyor

Çalışırken Hikayelerini nasıl anlatabileceklerine dair başlangıç ​​aşamasındaki girişimlerde çekiş kayması genellikle bir anlaşmazlık noktasıdır. Henüz bir ürünü piyasaya sürmediğinizde veya geliriniz sağanak yağıştan çok damla damla olduğunda, ilginizi nasıl gösterirsiniz? Soruyu cevaplamak için, bir startup için ilginin ne anlama geldiğini düşünün.

Özetle çekiş gücü, şirketinizin başarı şansının arttığının, işin doğasında var olan riskin ise ters yöne gittiğinin kanıtıdır. Çekiş, yaptığınız şeyin işe yaradığının kanıtıdır.

Bir şirket kurma sürecini şu şekilde düşünmeyi seviyorum: aşamalı risk azaltma. Belki de bu, ilgi alanınızı düşünmenin bir yolu: Şimdiye kadar hangi riskleri iş dışında tasarladınız?

Şirketinizi ilk kurduğunuzda, muhtemelen sıfırdan başladınız. Zihinsel sermayeniz (eğitim ve deneyim), sosyal sermayeniz (arkadaşlar, bağlantılar, güvenebileceğiniz insanlar) ve motivasyonunuz (en başta bu şirketi yönetme arzusu) gibi bazı kaynaklara sahipsiniz. Ayrıca, ister üç arkadaştan, aileden ve aptallardan toplanan para olsun, ister kendi birikimleriniz olsun, biraz gerçek sermayeniz olabilir. Ayrıca neredeyse sonsuz miktarda riskiniz var. Bu aşamada, hiçbir şirket garantili bir başarı değildir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın