HDP’li Semra Güzel sahte pasaportla yakalandı

HDP’li Semra Güzel sahte pasaportla yakalandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP’li Semra Güzel’in yakalandığını deklare etti.

Öldürülen PKK’lı teröristle fotoğrafları basına yansıyan ve yasama dokunulmazlığı kaldırılan HDP’li Semra Güzel Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarı göstermiş operasyonu ile yakalandı.

Güzel sahte geçişlik ve A.G. Adlı muhacir kaçakçısı ve örgüt propagandası icra eden kişi ile Edirne’ye giderken MİT ve emniyetin operasyonu ile yakalandı.

Soylu sosyal medya hesabı üstünden yaptığı açıklamada; “Sevgili Kılıçdaroğlu, Sana üzücü bir haberimiz var: HDPKK’lı Semra Güzel enselendi. Güzel, sahte geçişlik ve A.G. Adlı Göçmen Kaçakçısı ve teşkilat propagandası meydana getiren kişi ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarıya ulaşmış operasyonu ile yakalandı” ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında tahkikat kapsamında ifade alınmak suretiyle çıkarılan davetiyeye cevap vermeyen ve adresinde bulunamayan Güzel için harekete geçti. Başsavcılık, “silahlı terör örgütüne üyelik” suçlamasıyla iki ayrı dosyası bulunan şüpheli Güzel hakkında sulh ceza hakimliğinden “soruşturma kararı” çıkarılmasını istek etti. Talebi yerinde kabul eden hakimlik, Güzel hakkındaki yakalama emri çıkardı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın