HashiCorp, kod güvenliği başlangıcı BluBracket’i satın aldı

altyapı otomasyon şirketi HashiCorp bugün code security startup’ı satın aldığını duyurdu BluBracket. Arkasındaki ekip tarafından kuruldu Vera GüvenlikBluBracket, 2021’de Evolution Equity ortakları liderliğinde 12 milyon dolarlık bir A Serisi tur topladı. İki şirket, satın almanın fiyatını açıklamadı.

HashiCorp’un şimdiye kadarki güvenlik oyunu, kimlik tabanlı güvenlik için çözümler sunmaya ve sırları güvenli bir şekilde depolamaya odaklandı. Kasa ve güvenli uzaktan erişim Sınır. Yazılım tedarik zinciri güvenliğine yönelik mevcut odak göz önüne alındığında, şirketin Vault’a entegre etmeyi planladığı BluBracket gibi bir hizmeti de eklemesi şaşırtıcı olmayabilir.

“BluBracket’i aramızda görmekten heyecan duyuyoruz. HashiCorpCEO Dave McJannet, HashiCorp. “Şirketlerinin bulut benimseme çabalarına düzen ve tutarlılık getirdikleri için güvenlik, bulut platformu ekipleri için kritik öneme sahiptir ve BluBracket yardımcı olacaktır. HashiCorp Vault, sırları yönetmeye yönelik daha kapsamlı bir yaşam döngüsünün parçası olarak yeni alanlara yayılıyor.”

hashcorp diyor Vault’a entegrasyon, algılama ve düzeltme iş akışları ekleyerek sıfır güven yeteneklerini ve gizli yaşam döngüsü yönetimi araçlarını genişletmesine olanak sağlayacaktır.

BluBracket, bu alandaki diğer oyuncular gibi, geliştiricilerin ve onları destekleyen ekiplerin sırların, kimlik bilgilerinin ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin (PII) kaynak kodla sızmasını önlemesine olanak tanır. Ancak HashiCorp gibi bir şirket için belki daha da önemlisi, bir şirketin altyapısını saldırılara açık hale getirebilecek olası sorunlar için Kod Olarak Altyapı yapılandırmalarını da tarayabilir. Servis, GitHub, Bitbucket, GitLab, Jira ve benzeri platformlarla entegre oluyor.

BluBracket’in kurucu ortağı ve CEO’su Prakash Linga, “BluBracket, HashiCorp’a katılmaktan gurur duyuyor” dedi. “HashiCorp’a uzun süredir hayranlık duyuyoruz ve ürünümüzün HashiCorp Vault’un sır yönetimi kullanıcı deneyimini zenginleştireceğine inanıyoruz. Ürünümüzü Vault’ta oluşturmak için HashiCorp ekibiyle çalışmayı ve bulut için sır yönetiminin tam yaşam döngüsü üzerinde işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın