Google’ın ‘Sidekick’i, yapay zekadan daha iyi sonuçlar almak için bağlamsal istemler sunar

Google, bugün I/O geliştirici konferansında üretken yapay zekaya her şeyi dahil ediyor – o kadar ki, Sidekick adında, daha iyi istemler sağlamaya yardımcı olmayı amaçlayan ve potansiyel olarak insanların yapabileceği tek şeyi gasp eden yeni bir araç tanıttı. tüm üretken yapay zeka döngüsünde.

Sohbet robotlarından ve görüntü oluşturma araçlarından gerçekten yararlı sonuçlar üretecek kadar ayrıntılı, spesifik ve yeterince akıllı istekler bulma pratiği olan ‘hızlı mühendislik’i duymuş olabilirsiniz. Farklı modellerin en iyi nasıl yönlendirileceğini anlamak zor olabilir ve bunun en iyi nasıl yapılacağına dair notları karşılaştırmak için tüm alt dizinler ve diğer çevrimiçi topluluklar ortaya çıktı.

Google’ın bugün sahnede tanıttığı yeni Sidekick paneli, Google Dokümanlar’daki bir yan panelde yaşıyor ve siz yazarken sürekli olarak tüm belgenizi okuyup işliyor ve özellikle yazdıklarınıza atıfta bulunan bağlamsal öneriler sunuyor.

Google tarafından sağlanan örnek, devam etmekte olan bir çocuk hikayesiydi ve Sidekick, anlatıda bundan sonra ne geleceğine dair istemler sağlıyordu. Demo daha sonra, bu istemi alırsanız ve ardından sonuçları daha iyi ortaya çıkarmak için ek bağlam için onu devam eden belgenin tamamıyla birleştirirseniz ne olacağını fısıldadı. Oluşturulan yanıt, anlatı için potansiyel bir sonraki olay örgüsü noktasıydı.

Sidekick, belgede gördüklerini temel alarak yapay zeka tarafından oluşturulmuş görüntüler sunabilir, böylece hikayeyi yazıldığı gibi açıklamaya yardımcı olabilir. Google ayrıca yazılı konuşmaların özetlerini sunarak, konuşmacı notları sunarak ve daha fazlasını gösterdi.

Bunların hepsi toplandı Google’ın yeni markasını değiştiren ‘Duet AI’ Workplace entegrasyon paketi ve Microsoft’un Copilot AI destekli özellikleriyle gösterdiğinden çok da farklı değil.

Şimdi soru şu ki, yapay zeka hızlı mühendis olursa, hızlı hızlı mühendis olarak ne adlandırırız? Yoksa yakında döngüden mi çıkacağız?

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın