Google Play Store’da Android TV ve Wear OS uygulamalarını bulmak kolaylaşıyor

Google Play Store’da Android TV ve Wear OS uygulamalarını bulmak kolaylaşıyorGoogle Play Store’da telefon haricinde kalan cihazlar için hazırlanan uygulamaları bulmak oldukça rahat olmayabiliyor. Kullanıcıların aradıklarını bulmak için birazcık insiyaki davranmaları ve talihli olmaları gerekebiliyor. İnternet devi minik bir dokunuşla bu durumu değiştiriyor.

Google’dan yapılan açıklamada, Play Store Android uygulamasının ana sayfalarına Android Automotive, Android TV ve Wear OS uygulamaları için tavsiyeler eklendiği belirtildi. “Diğer Cihazlar” olarak adlandırılan sekme üzerinden bu platformlar için hazırlanan uygulamalara daha hızlı halde ulaşılabilecek.

Yeni arama filtreleri ise sonuçları telefon dışındaki cihazları destekleyen uygulamalarla sınırlandırabiliyor. Kullanıcılar hoşlarına giden bir şey bulursa bunu telefonları üzerinden uzaktan yükleyebiliyor. İnternet devi daha önce Play Store’un web sitesinde navigasyonu ve uzaktan yüklemeleri geliştirecek değişimler yaptığını da hatırlattı.

Google daha önce de Play Store’da tablet kullananların işini kolaylaştıracak değişikliklere gitmişti. Bu yeniliklerin özellikle Wear OS saat sahiplerini minik ekranla cebelleşmekten kurtaracağını belirtmek gerekiyor.

Google Play Store’da telefon dışı uygulamaları bulmanın kolaylaştırılması için meydana getirilen değişikliğin zamanlaması da dikkat çekiyor. Şirketin kendi markasını taşıyan ilk akıllı saati Pixel Watch, 6 Ekim’de tanıtılacak ve kısa zaman içinde satışa sunulacak. Dolayısıyla şimdiden bu saatin deneyimini geliştirecek adımların atılmasına şaşırmamak gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın