Golden Horn Brass’tan eğlenceli konser

Golden Horn Brass’tan eğlenceli konserNilüfer Belediyesi’nin kente kazandırdığı ve her kıtadan oldukca özel enstrümanların yer almış olduğu Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi (MEM), müziğin kıymetli isim ve gruplarını sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Müzenin etkisinde bırakan ortamı içinde yer alan MEM Sahne’de, Golden Horn Brass grubu müzikseverlerle buluştu. Konseri izleyenler içinde Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol’un eşi Fethiye Sanlıkol da yer aldı. Begüm Gökmen tarafınca kurulan, Türkiye’nin ilk ve uzun soluklu bakır nefesli oda müziği temsilcilerinin başlangıcında gelen Golden Horn Brass hem repertuarı bununla birlikte sahne performansıyla izleyenlere keyifli bir gece yaşattı.

Kornoda Begüm Gökmen, trompette Julian Lupu ve Renato Lupu, tuba da Sinan Şirin, trombonda Emre Berbergil, klasik, caz, rock ve türküleri kendi yorumlarıyla seslendirdi. Seyirciyi de alkışlarıyla konserine dahil eden Golden Horn Brass, “El Gato Montes”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Carmen&Habanera”, “Dere Geliyor Dere”, “Resimdeki Gözyaşları” gibi farklı türlerden eserleri, enstrümanları eşliğinde çalan Golden Horn Brass, gecenin nihayetinde ayakta alkışlandı.

Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nejla Aslan, Golden Horn Brass üyelerine çiçek vererek teşekkür etti. Aslan, MEM Sahne’nin 2023 senesinde da oldukca özel konserlere ev sahipliği yapacağını söyledi. 25 Ocak’ta Boshphorus Trio’yu misafir edecek olan MEM Sahne, 28 Şubat tarihinde de Cihat Aşkın&Roberto Issoglio ikilisini müzik tutkunlarıyla buluşturacak.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın