Gölcük Tabiat Parkı sonbaharda büyülüyor

Gölcük Tabiat Parkı sonbaharda büyülüyorTürkiye’nin gözde turizm merkezlerinden kabul edilen Gölcük Tabiat Parkı’nda sonbaharın gelişiyle beraber renkli sahneler oluştu. Yılın 4 mevsimi yerli ve yabancı binlerce turistin ilgi odağı haline gelen tabiat parkında bilhassa hafta sonları insan seli yaşanıyor.

Ankara ve İstanbul şeklinde iki metropol kent arasında yer alan ve Bolu şehir merkezine ortalama 13 kilometre uzaklıkta yer alan Gölcük Tabiat Parkı, sonbaharda fotoğraf tutkunlarının da ilk adreslerinden birisi oluyor. Sarı ve yeşilin bütün tonlarının bir arada olduğu doğa parkı ve yol güzergahında oluşan manzara fotoğraf tutkunları için bulunmaz fırsat sunuyor. Gölcük Tabiat Parkı’nın insanı mest eden sonbahar manzarasının havadan görüntüsü de kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Sonbahar için bulunmaz bir yer”

Çanakkale’den dinlence için gelen Ersin Ersoy, “Gölcük Tabiat Parkı’na ilk kez geliyorum. Buradan da Abant’a geçeceğim. Çok güzel. Sonbahar için bulunmaz bir yer. Temizliği de güzel. Türkiye’de bunun gibi güzel yerlerde pislik bırakıyoruz. Lütfen bırakmasınlar” dedi.

“Bize oldukça değişik geldi”

İzmir’den arkadaşlarıyla birlikte Gölcük Tabiat Parkı’na gelen Belgin Akyavaş, “Bu güzel doğayı görmek için geldik. Çok beğendik. Doğa oldukca güzel. Biz Ege’de bu doğayı bilmiyoruz. Bizim nebat örtümüz böyle değil. Bize oldukça farklı geldi. Yeşil, sarı, turuncu renklerin birbirine girmesi bizi büyüledi” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın