Girdap operasyonunda Konya’dan 8 gözaltı

Girdap operasyonunda Konya’dan 8 gözaltıEmniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde ortalama 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar neticesi yapılan tespitler doğrultusunda; nitelikli dolandırıcılık suçları, resmi ve özel belgede sahtecilik, parada sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve irtikap, Vergi Usul Kanunu’na karşıcılık ve tefecilik suçlarını işledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik; ülke genelinde 50 ilde ‘Girdap’ operasyonu gerçekleştirildi.

Operasyonlar çerçevesinde Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri zor durumdaki vatandaşlara düşük faizlerle borç vermeyi vaat ederek oldukça yüksek faizlerle senet imzalatıp para veren ve ağlarına düşürerek mal varlıklarına el koyan tefeci çetesine yönelik çalışma başlattı.

12 değişik adrese eş zamanlı operasyon yapıldı

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri uzun zaman takip etmiş olduğu çete ile alakalı çalışmaların tamamlanmasının ardından operasyon için düğmeye bastı. Ekipler aralarında oto galeri ve emlakçı benzer biçimde iş yerlerinin de bulunduğu 11’i Konya’da, 1’i Ankara’da olmak üzere 12 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda çok sayıda çek ve senedin yanı sıra 3 tane ruhsatsız tabanca, 2 tane pompalı tüfek, 7 adet şarjör, 274 adet fişek, pos cihazı, oldukça sayıda kartuş, kaşe, ajanda, not defteri ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Operasyonlarda yakalanan 8 şüpheli polis ekipleri tarafınca gözaltına alındı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın