Gerçek mekanda faaliyet gösteren kliniklere sahip bir dijital sağlık hizmeti girişimi olan Patient21, Almanya’nın ötesine büyümek için 108 milyon dolar yatırım aldı

hasta21Dijital bir sağlık hizmeti platformunu gerçek dünyadaki gerçek mekanda faaliyet gösteren kliniklerle birleştiren dört yıllık bir Alman girişim şirketi, İsrailli VC firması tarafından yönetilen bir C Serisi finansman turunda 100 milyon € (108 milyon $) topladı. pitangoöz sermaye ve borcun bir karışımını oluşturur.

2019’da Berlin’de kurulan Patient21’in platformu, çevrimiçi rezervasyonlardan dijital vaka geçmişlerine, check-in’lere, faturalandırmaya, sigortaya ve daha fazlasına kadar hemen hemen tüm hasta döngüsünü kapsar.

Fakat, teletıp yaparken sahip olmak bir şey üzerinde bulundum bir yukarı yörünge Son yıllarda, biraz hızlandı Küresel salgın nedeniyle, Patient21’in platformu, yapmaz gibi bir uzaktan sağlık hizmeti seçeneği sunar. ABD’li muadili Karbon Sağlık. Bunun yerine şirket, hastaları yönetmek için tescilli bir yazılım geliştirdi ve ardından onları Almanya’daki 50’den fazla ayakta tedavi kliniğine yönlendirdi.

Bunun nedeni kısmen, Patient21’in şu an için büyük ölçüde diş hekimliğine odaklanması ve kliniklerinin %80’inden fazlasının şu anda ağız sağlığını hedeflemesi ve geri kalanı jinekoloji ve GP uygulamaları arasında bölünmüş olmasıdır.

Patient21’in kurucu ortağı ve CEO’su Chris Muhr TechCrunch’a “Diş hekimliği doğası gereği kapsamlı teşhis ve tedavi için yüz yüze görüşme gerektirir” dedi. “Diş hekimliğinin doğası, ağız sağlığını görsel olarak incelemeyi, röntgen gibi teşhis araçlarını kullanmayı ve acil durumları derhal ele almayı içerir. Bu yönler, en yüksek bakım standartlarını sağlamak için en iyi şekilde yerinde istişareler yoluyla sunulur.

Patient21 tüketici uygulaması

Patient21 tüketici uygulaması Resim Kredileri: Hasta21

Şirket, şu anda her yıl 300.00’den fazla hasta ziyareti gerçekleştirdiğini ve gelecekte sağlık hizmetlerinin ek alanlarını kapsayacak şekilde genişlemeyi planladığını ve bu noktada sanal sağlık hizmetlerine kadar uzanabileceğini söylüyor.

Muhr, “İnsan tıbbındaki varlığımızı genişletmeye ve geliştirmeye devam ederken, tele sağlık çözümlerinin tekliflerimize entegrasyonunu aktif olarak araştırıyoruz” dedi.

Patient21’in yazılımının birden çok yönü olduğunu ve hastaya dönük uygulamanın yalnızca bir tarafı olduğunu belirtmekte fayda var. Gerçekten de, şirketin ayrıca doktorlar için bir uygulaması ve bir klinik yönetim sistemi vardır.

Muhr, “Personel kıtlığı, yaşlanan sağlık işgücü ve kronik hastalıklardaki artış nedeniyle giderek daha fazla arz kısıtlı hale gelen bir sektörde, sağlık çalışanlarını desteklemeye ve zamanlarının mümkün olduğunca akıllıca kullanılmasını sağlamaya odaklanıyoruz” diye devam etti Muhr. “Sağlık uzmanlarımızın ve yerel kliniklerimizin ihtiyaçlarını karşılayan bir kliniğe dönük yazılım paketi geliştirdik – bu, klinik ekiplerimizi sıkıcı idari görevlerden kurtararak en iyi oldukları şeye, yani hastalara bakmaya odaklanabilmelerini sağlıyor. ”

Patient21 klinik yönetim sistemi

Patient21 klinik yönetim sistemi Resim Kredileri: Hasta21

sağlıklı iş

Patient21 daha önce yaklaşık 66 milyon € (71 milyon $) fon toplamıştı ve yeni nakit enjeksiyonuyla yazılımını büyütmeyi ve Almanya’nın ötesine geçmeyi planladığını söyledi. Muhr, “Önümüzdeki 12 ay içinde iki yeni Avrupa pazarında lansman yapmayı umuyoruz” dedi.

Fiziksel klinikler açmak da içgüdüsel olarak kaynak yoğun bir çaba gibi görünüyor, ancak Muhr, kliniklerinin oldukça hızlı bir şekilde “operasyonel olarak karlı” hale geldiğini söyledi.

“Sonuç olarak, yeni klinikler açmak için gereken minimum sermaye yatırımıyla büyüyoruz” dedi. “Dolayısıyla, finansmanın çoğu, platform yeteneklerimizi daha da geliştirmek için yazılım geliştirmeye gidiyor.

Ayrıca, yolun ilerleyen kısımlarında Patient21’in rezervasyon ve hasta yönetimi yazılımını lisanslaması için bir alan olabilir.

Muhr, “Uzun vadede, franchise alanlara pazarda benzersiz yazılım ve hizmetler sunan bir franchise modeli şeklinde ortaklıklar kurma veya klinikler çalıştırma fırsatı olacağına inanıyoruz” dedi.

Şirketin C Serisi turu çoğunlukla öz sermayeydi – bize “%70’ten fazlası” söylendi – ve baş destekçi Pitango’nun yanı sıra, katılımcılar arasında PICO Venture Partners, Bertelsmann Investments, Artian, Target Global, Piton Capital ve birkaç melek yatırımcı vardı. Borç segmenti IPT Partners tarafından sağlandı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın