Garmin ilk zeki tansiyon monitörünü piyasaya çıkardı

Garmin ilk zeki tansiyon monitörünü piyasaya çıkardıGarmin esenlik odaklı diğer giyilebilir cihazlarına eşlik edecek yeni bir zeki tansiyon ölçer tanıttı. Garmin Index BPM Akıllı Kan Basıncı Monitörü, kullanıcıların sistolik ve diyastolik kan basıncını ölçmesine ve bu verileri parlak zeka saatler, göğüs kayışları, zeki teraziler ve bisiklet bilgisayarları şeklinde öteki Garmin cihazlarıyla, Garmin Connect mobil uygulamasıyla üzeridnen senkronize etmelerine olanak tanıyor.

Garmin Küresel Tüketici Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Bartel, “Daha büyük Garmin ekosisteminin bir parçası olarak Index BPM’yi kullanırken, tüm sıhhat ve fitness verileriniz doğrudan Garmin Connect’te görüntülenebilir, bu da tek bir uygulamada genel sağlığınıza daha eksiksiz bir manzara vermenize destek sağlar.” dedi.

Kullanıcılar 7 günlük, 4 haftalık ve 1 senelik raporlarda görüntülenebilecek okumalar ile tansiyonlarını ölçmek için hatırlatıcılar ayarlayabilir. Oluşturulan raporları PDF olarak dışa aktarabilirler. 16’ya kadar kullanıcı, bireysel okumalarını izlemek ve kendi Garmin Connect hesaplarıyla senkronize etmek için Index’i kullanabilir. Kelepçe bölümü, çevresi 22-43 santimetre arasındaki kol boyutlarına uyacak şekilde ayarlanabilir. Index BPM, potansiyel pil ömrü 9 aya kadar olan dört adet AAA pil gerektirir.

garmin index bpm

Index BPM Amerikan İlaç Dairesi (FDA) onaylıdır. Yani Garmin, ürünün FDA iznine yada altın FDA standardı onayına haiz benzer ve yasal bir ticari cihazla “büyük ölçüde eşdeğer” olduğunu söyleyebilir. Bu alanda, rakip sıhhat firması Withings, 2011’de bir iPhone’a bağlanabilen ilk tansiyon ölçüm cihazını duyurtmuştu. O zamandan beri Withings tarafınca, benzer şekilde FDA onaylı Withings BPM Connect gibi birkaç başka akıllı gerilim ölçüm cihazları piyasaya sürüldü. Dolayısıyla bu yeni ürün, Garmin’in özel bir parlak zeka tansiyon cihazına yönelik ilk girişimi olsa da, şirket bu alana girmek için birazcık geç kaldı.

Garmin Index BPM Akıllı Kan Basıncı Monitörü yurt dışında 149.99 dolarlık fiyat etiketiyle sunuluyor. Amerika’de Garmin’in web sitesinden yada üçüncü taraf mağazalarından satın alınabiliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın