Fortra kitlesel hacklemesinden sonra bir başka büyük ABD tıbbi veri ihlali doğrulandı

rent a car 34

Bilgisayar korsanları, bu yılın başlarında bir teknoloji satıcısına yönelik bir fidye yazılımı saldırısı sırasında yarım milyon kişinin kişisel ve sağlık bilgilerini çaldı.

Hasta ödeme bakiyelerini ve tahsilatlarını yöneten Tennessee merkezli bir şirket olan Intellihartx, şunları söyledi: bir bildirimde Maine başsavcılığına, satıcısı Fortra’yı hedef alan siber saldırıda 489.830 hastanın bilgilerinin çalındığını bildirdi.

Bildiriye göre bilgisayar korsanları hasta adlarını, adreslerini, doğum tarihlerini ve Sosyal Güvenlik numaralarını çaldı. İhlal ayrıca hastanın tıbbi fatura ve sigorta bilgilerinin yanı sıra teşhis ve ilaçları da tehlikeye attı.

Intellihartx, kurbanı olarak öne çıkan en son şirkettir. toplu fidye yazılımı saldırısı kuruluşların internet üzerinden büyük veri kümelerini paylaşmak için kullandığı Fortra’nın GoAnywhere dosya aktarım yazılımını hedefliyor. Clop fidye yazılımı grubu, Şubat ayında Fortra’nın GoAnywhere yazılımında dijital finansörler de dahil olmak üzere yüzden fazla şirket ve kuruluşu etkileyen daha önce açıklanmayan bir güvenlik açığını toplu olarak kullanmanın sorumluluğunu üstlendi. Ambar Bankasıgüvenlik devi değerlendirme listesive Toronto Şehri.

Milyonlarca hasta Amerika Birleşik Devletleri genelinde de sağlık bilgileri siber saldırıda çalındı, çocuk verileri dahil.

Clop’un fidye yazılımı saldırısının etkisi, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’nın bir uyarı yayınla fidye yazılımı grubunun sağlık sektörünü hedef aldığına dair uyarı.

Clop, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer dosya aktarım araçları satıcılarını hedef aldı: Accellion’ın dosya aktarım aracı ve daha yakın zamanlarda, içeren bir toplu hack OynatProgress Systems tarafından geliştirilen bir dosya aktarım aracı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın