Foodtech’te bu hafta: Yetiştirilmiş et hala hararetli bir konu

rent a car 34

Yemeğinizle maceraperestseniz veya hızlı hareket eden gıda teknolojisi endüstrisine ayak uydurmak istiyorsanız, işte bu haftanın hikayelerinin bir özeti ve ele alamadığımız bazı önemli haberler.

eve pastırma getir

İngiltere merkezli ekili et girişiminin bulunduğu göletin karşısından bazı büyük haberler geldi. Higher Steaks 30 milyon dolar topladı ve adını Uncommon olarak değiştirdi. Turu Balderton Capital ve Lowercarbon Capital birlikte yönetti.

Alternatif protein endüstrisinin ekili et segmenti, genellikle vurgulamalar ve vurgulamalar vardır. Belki de umut bağladıkları için ABD hükümeti yetişecek bu ürünlerin sunulduğu ileri görüşlü Singapur’a. İngiltere zaten bazı mali taahhütlerde bulundu İtalya hükümeti bile ekili eti yasaklayacak bir yasa tasarısı çıkardı.

Hikayede bahsedildiği gibi, “yeterince düşük bir fiyata yeterince büyük miktarlarda kültür eti üretebilmek sorunludur.” Hollandalı gıda teknolojisi şirketi Meatable gibi bazı şirketler, Mayıs ayında teknolojisinin bir dönüm noktasına ulaştığını söyledi: sekiz günde ekili domuz ürünleri yaratmak.

Ne olursa olsun, bu turdan, bazı risk sermayedarlarının bu alana yatırım yapma konusunda iyimser olmaya devam ettikleri açık. Pazartesi günü, özel bir yer arayın TechCrunch+ yatırımcı anketi alternatif proteinler üzerinde

Buharı tüten fincan ‘o Joe

Finansmanın gelişmeye devam ettiği bir gıda segmentinden bahsetmişken, bu hafta Green Coffee Company C Serisi özsermaye fonunda 25 milyon $ ile kapandı. Şirket kendisini “Kolombiya’nın en büyük kahve üreticisi” olarak lanse ediyor ve kahve şirketleri arasında fon alan en son şirket. Chamberlain Kahvesi Aynı tür Ve Boş Sokak.

Green Coffee Company’nin operasyonları 39 çiftlikte 9.000 akreyi kapsıyor. Ayrıca mülkiyeti altında 11,5 milyondan fazla kahve ağacı vardır.

Finansmanı biraz benzersizdi: Şirket kurucusu Cole Shephard TechCrunch’a verdiği demeçte, yatırım şirketi Legacy Group’un birleştirilmiş bir fon yerine tavsiye ettiği portföy şirketlerine doğrudan yatırım yapan 450’den fazla bireysel, yüksek net değerli yatırımcıdan oluşan bir ağdan sermaye toplamak. Toplamda, yatırımcılar işletmeye 60 milyon doların üzerinde para yatırdı.

Shephard, şirketin bu şekilde artırdığını belirtti çünkü “Legacy’deki ekip, bireysel yatırımcılara kör veya çeşitlendirilmiş bir fon modeli yerine doğrudan sevdikleri şirketlere doğrudan yatırım yapma olanağı sağlayan benzersiz ve heyecan verici anlaşmalar sunma konusunda her zaman güçlü hissetmiştir. çok az kontrole sahipler veya karar verme sürecini çok az kişisel ilgi gösteren büyük fonlara ve kurumlara devrediyorlar.”

Beslenme moda

Bu arada, her zaman daha sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz ve bu hafta bildirildiği gibi, Ahara yeni bir kişiselleştirilmiş beslenme şirketidir “Müşterilerine önce diyetleri ve sağlık geçmişleri ile yaşları ve konumları hakkında sorular soran bir sağlık anketi doldurduktan sonra tavsiyelerde bulunur ve ardından evde genetik, epigenetik ve biyobelirteçler için çeşitli ev testleri yapabilirler. ”

Dümende, lüks çevrimiçi konsinye şirketi The RealReal’in kurucusu ve eski CEO’su Julie Wainwright ve ünlü doktor-beslenme uzmanı Melina Jampolis var. Şu anda beta sürümünde ve hem ücretsiz bir modele hem de özel avantajlar içeren premium üyeliğe sahip olacağı bildiriliyor.

Ahara, kalabalık bir beslenme girişimi alanına katılır. Hikayede belirtildiği gibi, çoğu farklı şeyler sunar, ancak kişiselleştirmeyi giderek daha fazla zorlar. Risk sermayedarları da onları sever. Son birkaç yıl içinde günlük sağlık programı gördük Güçlü Sağlık 7,6 milyon dolar toplayın, tele sağlık beslenme platformu beslemek 8 milyon dolar ve İngiliz beslenme ve sağlık izleme uygulaması toplayın Zoe25 milyon £ getirin.

çok imkansız değil

Impossible Foods ile Motif Foodworks arasında 2022’de başlayan davayı daha önce ele almamıştım ama son birkaç haftadır, olay biraz ilginç geldi.

Mayıs ayının sonunda, bazı açıklamalar gün ışığına çıktı. İmkansız olduğundan şüphelenilen Motif, bazı özel dedektifleri işe aldı Motif ürünleri hakkında bilgi almak için sahte kimlik kullandığı iddia edildi.

Bu hafta bir mahkeme, Impossible’ın bu stratejisinin herhangi bir kuralı ihlal etmediğine karar verdi. bir rapora göre.

İşte kısa bir arka plan: İmkansız, Motif’in bitki bazlı et alternatifini yapımında heme proteinlerini kullanması ile ilgili Motif’e dava açtı. Motif’in süreci hakkında daha fazla bilgi edinin. İmkansız, Motif’in bu tür gıda maddelerinin yapımında heme kullanımını kapsayan patentini ihlal ettiğini iddia ediyor.

Motif, heme kullanımının Impossible’daki gibi olmadığını ve önceden belirtilmiş “İmkansız kazanırsa​ ​[its lawsuit in Delaware]bu, bitki bazlı endüstride başka hiç kimsenin heme ile deney yapamayacağı anlamına geliyor.

Daha fazla başlık:

mantar çılgınlığı: Quorn Foods ve Prime Roots, miselyum eti kategorisini genişletmek için ortak oldu Ve Miselyumdan elde edilen et: MyForest Foods A-2 Serisini 15 milyon dolar artırdı, yeni CEO’yu işe aldı, yeni ürünü tanıttı.

Sığır eti, akşam yemeğinde ne var: Volta Greentech ve Protos, İsveç’te iklim dostu sığır eti projesinin bir sonraki aşamasını başlattı.

ünlü ciroları: MLB efsanesi Derek Jeter, Meati Foods’ta yatırımcı olarak Rachael Ray ve David Chang’a katıldı Ve Marcus Samuelsson, ekili et üreticisi Aleph Farms ile ortak oldu.

Girişim ve gıda teknolojisi dünyalarında olup bitenler hakkında sulu bir ipucunuz veya ipucunuz varsa, Christine Hall’a [email protected] adresinden veya 832-862-1051 numaralı telefondan Signal’e ulaşabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı gösterilecektir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın