Fiverr Enterprise, büyük serbest çalışan gruplarının yönetimini kolaylaştırmayı hedefliyor

2021’de konser pazarı Fiverr Edinilen İşverenler için serbest yönetim araçları geliştiren bir girişim olan Stoke Talent, 95 milyon dolara. Bu hareket, Fiverr’ın işini istihdam piyasasının yeni ve bitişik alanlarına taşıyarak genişletti ve halka açık şirketin tekliflerini çeşitlendirdi.

Şimdi, satın alımın üzerinden yaklaşık iki yıl geçtikten sonra, Fiverr, Fiverr Enterprise adlı Stoke Talent’in teklifleri üzerine kurulmuş bir yetenek yönetimi ürününü tanıtıyor. Fiverr Enterprise’ın Genel Müdürü Shahar Erez, bunu Fiverr’ın halihazırda bir grup serbest çalışana sahip olabilecek ancak müteahhit iş gücünden daha fazla yararlanmayı planlayan daha büyük işletmeleri barındırabilmesine yönelik bir adım olarak tanımlıyor.

Erez, “Fiverr Enterprise, işletmelere serbest çalışanların işe alma, yönetim, ödeme ve uyum süreçleri üzerinde tam kontrol sağlayan uçtan uca bir yazılım çözümü olan bir Serbest Yönetim Sistemidir” dedi. “Fiverr Enterprise, işletmelere çevrimdışı veya Fiverr dışında mevcut serbest çalışan ilişkilerine sahip olduklarında bile değer sağlıyor; bu, işletmelerin artık hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yeteneklerle kendi seçilmiş serbest çalışan iş gücünü oluşturabileceği anlamına geliyor.”

Fiverr Enterprise, yasal ve ödeme evrakları gibi büyük serbest çalışan ekiplerini yönetme etrafındaki süreçlerin çoğunu kolaylaştırmayı ve çalışanlar için tutarlı bir işe alım ve uyum akışı sağlamayı hedefliyor. Stoke Talent’in hukuk, vergi ve çalışan sınıflandırma yeteneklerinden yararlanan Enterprise, bir kuruluşun serbest çalışan işgücüne daha fazla görünürlük sağlamaya çalışır.

Fiverr, Fiverr Enterprise için aylık bir abonelik ve ayrıca Fiverr Enterprise platformu üzerinden yürütülen aylık ödemelerin belirli bir yüzdesini ücretlendirir. Müşteriler her ay tüm serbest çalışanları için tek bir fatura alırlar.

Fiverr Enterprise’ın Fiverr’in daha geniş, uzun vadeli stratejisine nasıl uyduğu sorulduğunda Erez, bunun, Fiverr’in 2019’da halka açılmasıyla (tesadüfen değil) başlayan, şirketin lüks pazarı giderek daha fazla kucaklamasının simgesi olduğunu söyledi. Fiverr İş başka bir örnek olarak 2020’de ve Proje Ortağı bu senenin başlarında.

Fiverr Business, serbest çalışan ekiplerin çeşitli projelerde işbirliği yapmasına izin verirken, Proje Ortağı ekiplerin bu projeleri yönetmesine yardımcı olur.

Erez, “ABD işgücünün %50’sinin 2030 yılına kadar serbest çalışacağını söyleyen tahminlerle serbest çalışan işgücü büyümeye devam ederken, hırslı işletmeler serbest çalışanları ve yüklenici yetenekleri kapsayan bir işgücü stratejisine ihtiyaçları olduğunu anlıyor” dedi. “Fiverr Enterprise, dünya genelinde serbest çalışan yetenekleri dahil etmenin basit bir yoluna ihtiyaç duyan ve aynı zamanda toplam işgücünün o kısmının tam görünürlüğüne sahip olan daha büyük işletmeler için önemli bir çözüm sunuyor.”

Fiverr, mevcut geniş bir müşteri tabanı avantajına sahip olabilir – Amdocs,Benzerweb, MinuteMedia ve Waymo dahil olmak üzere Stoke Talent’ten bir grup müşterinin Fiverr Enterprise’ı çoktan denediğini söylüyor. Ancak, esnek işçi yönetimi alanında, çoğunlukla yeni başlayanlardan gelen oldukça fazla rekabet var.

Fiverr Enterprise’ın rakipleri şunları içerir: ÇalışkanMayıs 2021’de serbest yetenek platformunu genişletmek için 13 milyon dolar toplayan ve kanat açıklığısözleşmeler için hepsi bir arada ödeme platformu için Mart ayında 14 milyon dolar güvence altına aldı. ayrıca var süper tarafşirket içi pazarlama ve tasarım ekipleriyle çalışan serbest reklam öğelerini birbirine bağlayan ve yöneten on milyonlarca risk sermayesi tarafından desteklenmektedir.

Ancak Erez pek endişe duymadı.

“Fiverr, şarta bağlı iş gücünü yönetmek için bir çözüm arayan kurumsal şirketlerden artan bir talep gördü ve bu talebi karşılamak için Stoke Talent’i satın aldı” dedi. “Fiverr Enterprise, dünyanın önde gelen pazarlarından biri olan Fiverr tarafından desteklenen tek hizmet olarak yazılım platformudur.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın