Evcil hayvan etkileyicileri her zamankinden daha ateşli. Ama köpekler vergileri nasıl yapar?

3d duvar kağıdı

Parlak pembe kulakları olan, köpek yorgunu bir dış yapraklar otelin mermer zemininde dinleniyor ve bir sonraki buluşmasından önce kestiriyor. Çevresindeki avlu, Louboutin’in tıkırtıları ve pahalı kokteyller üzerine gevezelik eden işadamlarının sesleriyle yankılanıyor. Taştan dinlenme yeri, alışık olduğu lüks evcil hayvan yatağı kadar rahat değil ama yavrunun pelüş Louis Vuitton köpek yeleği, seçkin bir köpek etkileyicisinin dolu rutininden kurtulurken onu yastıklıyor.

bitti ile 7.5 milyon takipçi TikTok’ta Swaggy Wolfdog tam anlamıyla bir ünlü – o (veya en azından ekibi), bir selfie isteyebilecek yabancıların yaklaşmasına alışkın. Ama şık yavruya ve bakıcısına yaklaştığımda, bir şey beni ele geçirdi. Tek bilmek istediğim, etkileyici bir köpeğin – veya sahibinin – nasıl vergi beyan ettiğiydi. Ben de sordum.

Bu makul bir soru. Etkileyici bir insan için içerik oluşturmak ve bir kitle oluşturmak savaşın yalnızca yarısıdır. Sürdürülebilir bir yaşam sağlamak için içerik oluşturucuların, bir EIN numarası alıp almayacakları, ne zaman bir LLC’ye kaydolacakları, değişken aylık gelirle nasıl bütçe yapacakları ve nasıl vergi beyan edecekleri gibi soruları hesaba katarak kendi işlerini nasıl yöneteceklerini bilmeleri gerekir. Ailenin geçimini sağlayan kişi daha çok kemik kazanan olduğunda, evrak işleri ne kadar karmaşık hale gelir?

“Köpeğin kendi LLC’si var ve köpeğin yaptığı her şeyi biz yazıyoruz. Swaggy Wolfdog’un Swagrman adlı bir müzisyen olan sahibiyle çalışan plak yapımcısı Aaron Phillips, “Köpek mamasından bazen şehir dışına çıktığımızda, köpek oteli var ve şimdi kıyafetleri var” dedi. “Bütün köpek mamaları, arkadaşlarının bütün mamaları… ve insan mamaları, çünkü tavuğu sever.”

Swaggy’nin durumu, çoğu etkileyici köpek gibi değil. Paparazzileri savuşturuyor Hollywood bulvarıatma havuz partileri bir sürü bikinili modelle, son zamanlarda çeneleri çiziliyor meyve suyu dünyası ve yıldız şarkıcıyla bir müzik festivalinde kuliste takılmak Camilla Cabello. Ancak, Swaggy gibi milyonlarca yerine binlerce takipçisi olan evcil hayvanlar için bile vergi beyan etmek göz korkutucu olabilir.

Ortaya çıkan evcil hayvan etkileyicilerini yönetmeye yardımcı olmak için Harvard Hukuk Fakültesi mezunu Loni Edwards, 2015 yılında The Dog Agency’yi kurdu.

Edwards, TechCrunch’a “O zamanlar insanlar bunu bir iş olarak düşünmüyordu” dedi. Ancak Fransız buldogu Chloe, ilk etapta etkileyici bir evcil hayvan haline geldiğinde, bir fırsat gördü.

Edwards, “New York’taki bu etkinliklere davet ediliyorduk ve insanlar benim avukat olduğumu öğrendiğinde, ‘Aman Tanrım, bu sözleşmeyi yaptım, bana yardım edebilir misin?’ dediler” dedi. “Ben de gayri resmi olarak insanlarla yapılan sözleşmeleri gözden geçiriyor, onlara yardım ediyor ve rehberlik ediyordum.”

Şimdi, The Dog Agency, evcil hayvan etkileyicileri için en iyi yetenek şirketlerinden biridir. Ancak Edwards, köpek vergilerine Swaggy’nin ekibinden daha muhafazakar bir yaklaşım getiriyor.

Edwards, kuralların ABD eyaletleri arasında farklılık gösterdiğine ve küçük bir işletmeyi yönetirken bir vergi danışmanına danışmanın en iyisi olduğuna dikkat çekiyor. Yine de, müşterilerinin evcil hayvanlarının hangi harcamalarının iş maliyeti olarak kabul edilebileceğini anlamalarına yardımcı oluyor.

“Bir arabanız varsa ve onu haftada beş gün iş için kullanıyorsanız, onu iş için kullandığınız yüzdeyi yazabilirsiniz. Köpek mamasına benzer, ”diye açıkladı Edwards. “Evcil hayvan içerik oluşturuyor ve zamanın yarısını etkiliyorsa, o zaman [write-off] %50.”

Aynı şey bir ev ofisi için de geçerli. Bir köpek masada yazı yazmıyor olabilir, ancak köpeğin sahibinin muhtemelen içerik çekmek, video düzenlemek ve evcil hayvan kıyafetlerini ve malzemelerini saklamak için ayrılmış alana ihtiyacı vardır. Göre IRS, bir küçük işletme sahibi, evlerinin yalnızca ve düzenli olarak ofis olarak kullanılan bir kısmı için 1.500 ABD dolarına kadar kesinti yapabilir. Başka bir yerde ofis alanına gidip gelen biri uygun olmayacaktır, ancak bir WeWork’ta Instagram’da ünlü bir köpek yavrusu bulmakta zorlanacaksınız.

Edwards, özellikle bir evcil hayvan işi için bir ürün satın alıyorsanız, daha basit olduğunu söyledi. Golden Retriever’inize Cadılar Bayramı temalı bir TikTok için “Airbud” kostümü giydirecekseniz, o köpek boyutundaki basketbol forması iptal olarak sayılır.

Evcil hayvanınız köpek ve midilli gösterisinin saflarına yükseldiğinde, işlerini nasıl kaydettireceğinizi düşünebilirsiniz. Yetenek ajansı Pets on Q’nun sahibi Colleen Wilson’a göre, evcil hayvan etkileyicilerinin çoğu, yılda 100.000 doların üzerinde kazanana kadar LLC’lere ihtiyaç duymuyor.

Wilson, TechCrunch’a “2000’den fazla hayvandan oluşan listemizde, muhtemelen 10’un altında bir LLC kurulumuna sahip olacaksınız” dedi.

Bazen içerik oluşturucular yasal koruma için LLC’ler kurar, ancak bu endişeler bir hayvan için o kadar alakalı değildir. Wilson, “Bir LLC olarak kurmak biraz daha fazla iş haline geliyor, çünkü köpek oldukları için dava edilme riski … orada ne yapacaksın?”

Vergiler söz konusu olduğunda, Wilson, neyin mahsup olarak sayılabileceğini anlamanın çok daha basit bir yolu olduğuna dikkat çekiyor. Kayıtlı bir kar amacı gütmeyen kuruluş aracılığıyla bir hayvanı besliyorsanız, evcil hayvan bakımı için geri ödenmeyen tüm masraflar vergiden düşülebilir.

Vergiden düşülebilir şeylerin yapılması ve yapılmaması gerekenlerin ötesinde, evcil hayvan etkileyicisi işi daha da karmaşık bir hal alıyor.

Wilson, “Vergi amaçları için, önce değerlerinin ne olduğunu bulmalıyız” dedi.

Bir köpeğin iş potansiyelini ölçmek aptalca gelebilir, ancak Pets on Q’nun yaklaşımı bir bilime dayanıyor. Wilson, evcil hayvanların marka kampanyalarına yatırım getirisinin insan etkileyicilere göre daha düşük olduğunu, bu nedenle sponsorlu gönderi oranlarının yaklaşık üçte bir oranında daha düşük olacağını açıkladı.

Hayvan etkileyicileri daha ucuzdur çünkü bir evcil hayvan, bir şeyi satın almak için genellikle bir insanın yapabileceği kadar güçlü bir gerekçe oluşturmaz. Elbette, Boobie Billie yapabilir modeli için Esquire ve bir ortaklık kur Nordströmama size söyleyemiyor köpek Uggs çok büyük bir beden çalıştırın veya eğer eski lacivert elbise şaşırtıcı bir şekilde ona tercih edilir Gucci hırka.

Hayvan etkileyicileri satışta o kadar başarılı değillerse, bunu tamamen sevilebilirlikle telafi edebilirler. Wilson, “Bir Kardashian veya gelecekte ortalığı karıştırabilecek bir ünlü gibi insanların onlardan nefret etme olasılığı daha düşük” dedi.

Evcil hayvanınız, sonrasında kendisini asla köpek kulübesinde bulamayabilir. Amerikalı kadınları azarlamak yeterince sıkı çalışmadığın için, ama dezavantajları var. Evcil hayvanların genellikle çok uzun ömürleri yoktur – bir iş yükümlülüğünün gerçek bir sarsıcısı. Sevilen bir hayvanı kaybetmek yıkıcı olabilir, ancak bu evcil hayvan eve pastırmayı da getirdiğinde bu keder daha da karmaşık hale gelir (ama gerçek anlamda değil, çünkü domuz pastırması neden olabilir). kusma köpeklerde ve kedilerde).

Edwards, köpeği Chloe the Mini Frenchie bir hastalıktan öldüğünde bunu ilk elden yaşadı. beklenmedik tıbbi hata 2017’de. O zamandan beri, Chloe’nin Instagram hesabını yeni Fransız buldozer köpeği hakkında gönderi paylaşmak için yeniden kullandı. Emma.

Geçen yıl, sevilen TikTok yıldızı Noodle the Pug 14 yaşında vefat etti. Geriatrik yavru yaşlılığında zayıftı, bu yüzden 2021’de sahibi komedyen Jonathan Graziano “bones or no bone” adlı bir oyun yarattığında viral oldu. ” Noodle kendi başına ayakta durabiliyorsa (kemikleri vardı), bu iyi bir gün anlamına gelirdi – ama gücü yoksa (kemikleri yoksa), o zaman belki de rahat pantolonlar giymek ve içeride kalmak evrensel bir işaretti.

Edwards, Noodle’ı temsil etti, ancak Noodle’ın vefatının Graziano için mali bir engel oluşturacağını düşünmüyor. Graziano’nun Erişte hakkında çocuk kitabı şimdiden New York Times’ın en çok satan kitabı oldu ve yakında bir Noodle kitabı daha çıkacak.

Edwards, “Noodle kadar Jonathan da öyle,” dedi. “Öyleyse orada uzun ömür var ve Jonathan yeni kıdemli kurtarıcıları teşvik etmeye ve getirmeye hazırlanıyor, bu nedenle hesabın temasıyla aynı çizgide kalıyor.”

Evcil hayvan etkileme, köpek yiyen bir endüstridir, ancak Wilson bakış açısını korumaya çalışır.

“Bu evcil hayvanların ve sahiplerinin kazandığı para biraz saçma” dedi. “Çalıştığım yer çok ilginç, ilginç bir dünya.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın