Ev sahibi daireyi satınca sokakta kaldılar

Ev sahibi daireyi satınca sokakta kaldılarArnavutköy’de yaşayan 84 yaşındaki Doğan çifti, 3 senedir kirada oturdukları evden iddiaya nazaran yaka paça dışarı atıldı. Yaşlı çift başka ev bakmak için dışarı çıkmış olduğu esnada ev sahibi, yaşlı çiftten habersiz sattığı eve çilingir çağırarak kapının kilidini değiştirdi. Eve döndüklerinde kapıda kalan yaşlı çifte polis ekipleri sahiplendi.

“Evi güzel fiyata satınca bizi çıkartmak istedi, ev bulamadık ki çıkalım”

Yaşadıklarını özetleyen Altıparmak Doğan, “Biz eve geldik, içeriye girmeye çalıştık ama giremedik. Her şeyimiz içeride, biz 2 senedir burada yaşıyoruz. Kiramızı ödüyoruz ve evde yaşıyoruz. Ben 1938 doğumluyum, eşimle birlikte bu evde yaşıyordum. Evi ev sahibimiz güzel bir fiyata satmış, bundan dolayı çıkmamızı istedi. Biz ev aradık fakat bulamadık. Eşyalarımız içeride kaldı, her şeyimiz içeride kaldı. Polisi aradılar, bilmiyorum, bir şey olmazsa dışarıda yatacağız” gibi konuştu.

“’Yaza kadar idare edin dedik, beni yere attılar”

Aynı evde eşiyle yaşayan Ayşe Doğan ise, “Biz dedik ki ‘Dolandık, ev bulamadık, yapmayın. Yaza kadar kiramızı verelim, oturalım. Bir şey demeyin’ dedim. Beni yere attılar, ayağım oldukça ağrıyor, kırılmış şeklinde. Uyuyamadım. Biz bugün evden çıktık, geri geldiğimizde kapımızı açamadık. ‘Kapımızı açın’ dedik, açmadılar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Şaşırdık kaldık, dışarıda kaldık bizler. Bize sahip çıkan yok. Ben yalnız eşimle birlikte oturuyorum” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın