Eşitlik ekonomisi neden Atlanta’nın geleceğinin anahtarıdır?

rent a car 34

TechCrunch, TechCrunch Live Atlanta programımız için ateş başı sohbetinin bir parçası olarak yatırımcı ve girişimci Rodney Sampson ile bir araya geldi.

Ele alınan konu, kendisi ve eşi tarafından 2013 yılında başlatılan ve yeni nesil çeşitli başlangıç ​​ve girişim yeteneklerini dahil etmeyi amaçlayan Atlanta merkezli ekosistem OHUB ile yaptığı çalışmaydı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, savaş yokuş yukarı. Başlangıç ​​​​ekosistemindeki ayrımcılık, ırkçılığı, sınıfçılığı ve cinsiyetçiliği birleştirir. Siyah ve Latin kurucular çok fazla fon almıyorlar; Geçen yıl Crunchbase, yerli kuruculara verilen dolar miktarının takip edilemeyecek kadar düşük olduğunu söyledi.

Atlanta, değişimi savunmaya başlamak için mükemmel bir yer gibi görünüyor. Şehrin neredeyse yarısı Siyah olarak tanımlanıyor ve 1960’ların Sivil Haklar Hareketi için bir beşikti. Sampson, Penn State’te üniversiteye gitmesine rağmen Atlanta’da doğup büyüdü. Yine de Atlanta’ya geri döndü çünkü burasının inşa edilecek bir yer olduğunu hissetti; yenilik ve kültürle kesişen bir yetenek ve düşünce çeşitliliği vardı. Ayrıca evdeydi, dedi.

Sampson, “Atlanta’nın olanakları beni heyecanlandırıyor,” diye devam etti. “Ancak derinlik ve menzil açısından daha somut yapılması gereken bazı kritik işler var ve bu, bir Siyah teknoloji merkezi olmakla ilgili olduğu için, gerçekten o lider olmaya devam etmemizle ilgili.”

Rodney, Atlanta içinde inşa etmeye ve genişlemeye devam ederken liderlerin ve iktidardakilerin düşünceli olmasının hayati önem taşıdığını söyledi. Siyah politika yapıcıların, örneğin hükümet ihale fırsatları aracılığıyla oradaki topluluk için nasıl ekonomik fırsat yaratabildiklerini gördüğünü söyledi.

Sampson, “Aynı strateji başlangıç ​​​​ekosistemine de uygulanmalıdır” dedi. “Fırsat burada yatıyor çünkü bence bu tür konuşmaları gerçekten yeni yapmaya başladık.”

Yine de, daha adil bir girişim ortamı oluşturmak için tamamen yeni bir yatırımcı sınıfı yaratmanın gerekli olduğuna inanıyor. “Mevcut kurumsal ve bireysel yatırımcıları kovalamayı gerçekten bırakmamızın zamanı geldi” dedi. “Aynı kişilerden, aynı kurumlardan aynı şeyleri beklemeye devam edemeyiz.”

George Floyd’un öldürülmesinden sonra, birçok şirketin ırksal servet uçurumunu hafifletmeye yardımcı olacak sözler verdiğinde, 2020’de bir umut ışığı olduğunu belirtti. O zamandan beri bu umut ışığı, bu vaatlerle birlikte soldu. Bu arada, Sampson için her şey duramaz, durmayacaktır. OHUB, daha fazla teknoloji çalışanının becerilerini artırmaya yardımcı olmak için ülke çapındaki kolejlerle birlikte çalışıyor. Haklarından mahrum edilmiş topluluklara sosyal ve ekonomik olarak yatırım yapmak için Kuzey Carolina ve Alabama gibi eyaletlerle birlikte çalışıyor. Diğer bir deyişle OHUB geleceğe bakıyor.

Sohbetin tamamını BURADAN TechCrunch Live’ın YouTube kanalında izleyin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın