Erdoğan’dan Yunanistan’a: “Bir gece ansızın gelebiliriz”

Erdoğan’dan Yunanistan’a: “Bir gece ansızın gelebiliriz”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ’in 5. Gününe katılarak bir konferans yaptı. Konuşmasında özellikle gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST KARADENİZ’i 5 günde 670 bin şahıs ziyaret ettiğini açıkladı.

Erdoğan, “TEKNOFEST KARADENİZ ülkemizin 81 vilayetinden 107 ayrı ülkeden katılan 154 ekip bünyesindeki 600 bin gencin 40 ayrı dalga yarıştığı şölene dönüştü. Bazıları gençlerimizi harflerle kuşaklara ayırıp umutsuzluk meydana getirmeye çalışırken asıl gerçek işte burada karşımızda duruyor. Türkiye’nin gerçeği de ihtiyacı da TEKNOFEST kuşağıdır. Bu gençlik bir asır ilkin Çanakkale’de 7 düveli mısra getirmişti. Bu gençlik bir asır ilkin milli mücadeleyi zafere ulaştırıp, düşmanı denize dökmüştü. Bu gençlik 20 yıldır verdiğimiz her mücadelede bizim de yanımızda yer almış, en büyük güç ve moral kaynağımız olmuştur. Bu gençliğin ancak 15 Temmuz Gecesi yazdığı destan bile başlı başına efsanedir, bir başarıdır. Bu gençliği burada TEKNOFEST KARADENİZ’de görüyorum. Biz gençlerimize güveniyorduk. Birileri ise hep icra ettikleri şeklinde gençlerimizi burun kıvırarak bozgunculuk izini sürmekteydi. Zaman bizim haklı olduğumuzu göstermiştir.

Dün Nuri Demirarap, Vecihi HÜRKUŞ’a yaptıkları eziyetleri bugünkü gençlerimize yapmak istediklerine izin vermedik, vermeyeceğiz. Biz insanımıza güvendik, insanımıza dayandık. İnsanımıza yol açtık, imkan verdik. Hamdolsun sonuçta dünyanın hayranlıkla izlediği bir yere geldik. Özdemir Bayraktar çocuklarıyla beraber adımı attı. Bayraktar İHA’ları üretmeye başladılar. Hamdolsun bugün sadece SİHA’lar dünyanın 30’dan fazla ülkesinde ülkemizi gururla teslim ediyor. KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağımız dünyada cenk tarihinde oyun değiştirici bir hamle olarak görülmektedir. Dünyanın her yerinde teknolojik atılımların öncüsü müdafaa sanayiidir. Yüzde 80 yerli ve ulusal müdafaa sanayiine sahibiz” diye konuştu.

“3 milyonluk yarışmacılı teknoloji festivalleri”

Türkiye’ye 20 yılda asırlık eser ve hizmetler kazandırdıklarını belirten Erdoğan, “Göreve geldiğimizde yüzde 20 yerli ve milli. Şimdi yüzde 80 yerli ve milli savunma sanayine sahibiz. Sizlerin her birini teknoloji elçilerimiz olarak görüyorum. Ülkemizde zehir benzer biçimde çalışan beyinleri ve yerinde duramayan enerjileriyle henüz kendilerine ulaşamadığımız gençlerimiz var. Onları da bu şölene çayır edeceğiz. Türkiye’ye yakışan 600 bin değil, 1-2-3 milyonluk yarışmacılı teknoloji festivalleridir” gibi konuştu.

“Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor”

“Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor” ifadesini kullanan Erdoğan şöyleki devam etti:
“Son çeyrekte 7,6 büyüdük. Türkiye şu anda büyümede 2. Sırada. Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor. Ülkemizi krizlerden ayrıştırarak kendi hedeflerimizden kopmamakta ısrar ediyoruz. Ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimize her türlü desteğimizi veriyoruz.”

“Ey Yunan tarihe bak”

“Bir gece ansızın gelebiliriz” diyerek Yunanistan’a sert bildiri veren Erdoğan, “Bu FETÖ değil mi başörtüsü teferruattır diyen. Şimdi nerede Pensilvanya’da. Kimin beslemesi Amerika’nin. Şu anda Amerika, Yunanistan’a silahları gönderiyor mu? Oradan S300’lerle bizi tehdide kalkışıyor mu? Ey Yunan tarihe bak. Çok daha çok ileri gidersen, bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan’a tek cümlemiz var. İzmir’i unutma. Aynı Türkiye şimdi kimi alanlarda dünyanın gelişmiş ülkelerinin üstüne çıkan başarılarla kendini kanıtlama ettiriyor. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece aniden gelebiliriz. Dün ülkemizin ayağına prangalar takarak ilerlemesini engelleyenlerin bir yerleri fırsat kollayarak beklediğinden emin olun. İnşallah bunlara fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın