Episode Six, ödeme süreçlerini kolaylaştırmak için 48 milyon dolar artırdı

Altıncı Bölümküresel bir ödemeler ve bankacılık altyapısı sağlayıcısı olan Avenir liderliğindeki Anthos Capital’in katılımıyla C Serisi fonlama turunda 48 milyon dolar topladığını duyurdu. Bir e-postada CEO John Mitchell, dilimin Şirket, ödemeler alanında faaliyet gösteren bankalar ve şirketler için dijital dönüşüm yolculuklarını yönlendirmeye çalışırken, Episode Six’in pazara açılma çabalarını genişletmek ve işini ölçeklendirmek için kullanılacak.

Episode Six, 2015 yılında Mitchell, Chermaine Hu ve Futeh Kao tarafından kuruldu. Eski ödeme teknolojisinin sınırlamalarını aşmak isteyen kurucu ortaklar, maliyetleri düşürürken çeşitli ödeme işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir platform oluşturdular.

Mitchell, TechCrunch’a bir e-posta röportajında, “Platformumuz, hedeflerini büyütmek ve rekabetçi ürünler yaratmak isteyen CTO’lar ve ürün başkanları için, müşterilerin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak ve pazar payını ele geçirmek için yeni ürünleri hızla piyasaya sürmelerine olanak tanıyor” dedi. “Emniyet, güvenlik, güvenilirlik ve uygun maliyetle geniş ölçekte ödemeler arayan CIO’lar için platform, sektör uzmanları tarafından oluşturulmuş banka düzeyinde ödeme altyapısı sunuyor.”

Episode Six, ödemelerdeki belirli, tipik engellerin üstesinden gelmek için bir dizi farklı ürün sunar. Örneğin, müşterilerinden biri olan First Fidelity Bank, dolandırıcılık tespitinin yanı sıra kart verme ve işleme özelliklerine sahip gerçek zamanlı bir ödeme sistemi oluşturmak için platformu kullandı. Başka bir müşteri olan TransPecos Banks, Episode Six’in altyapısı üzerine kurulmuş bir kredi kartı teklifi sunarken, e-ticaret ödeme firması Montonio, kredi kartı işleme ve edinmeyi güçlendirmek için Episode Six’in teknolojisinden yararlanıyor.

Mitchell, “Eski teknolojiye güvenmenin yükü, özellikle yeniliğin müşterileri kazanmanın ve elde tutmanın anahtarı olduğu bir zamanda zorluklar çıkarmaya devam ediyor” dedi. “Bu, eski teknolojiyi çalıştırmanın artan maliyetiyle birleştiğinde, çözümümüze olan ilgide önemli bir artış görmemizin nedeni bu.”

Mitchell’e göre, giderek artan sayıda finans kurumu, özellikle bankalar, dijital ödemelerin artan benimsenmesi ışığında teknoloji yığınlarını modernize etmek istiyor. Finextra’dan yeni bir anket kurmak bankaların %94’ü önümüzdeki 24-36 ay içinde ödeme teknolojisine farklı düzeylerde yatırım yapmayı düşünüyor. Bu yanıt verenlerin %65’i, aynı dönemde ödeme teknolojisine “önemli” veya “orta” düzeyde bir yatırım yapmayı planlıyor.

Tabii ki, ödemeler ve bankacılık altyapısı alanında rekabet sıkıntısı yok. kolaylaştırmaMerkezi San Francisco’da bulunan , kısa süre önce işletmeler arası odaklı ödemeler ürün paketi için 4 milyon dolar topladı. Kuşki çok daha büyük bir oyuncu – Ekvador ödeme altyapısı girişimi geçen yıl 1,5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon dolar kazandı. Diğer rakipler şunları içerir: Pagos Ve Likidoikincisi “LatAm Şeridi” olmayı hedefliyor.

Altıncı Bölüm, 38 ülkedeki varlığı ve en büyük 50 küresel banka da dahil olmak üzere müşterileri ile kesinlikle iş çekiyor gibi görünüyor. Mitchell, sürekli gelirle ilgili soruları yanıtlamıyordu. Ancak girişimin şu anda 150 çalışandan yıl sonuna kadar 200 çalışana ulaşmayı beklediğini söyledi.

Mitchell, “Uzun vadeli iş yönetimine olan güçlü taahhüdümüz, pandeminin zorluklarını dirençli bir şekilde aşmamızı sağladı” dedi. “Sonuç olarak, daha az etkilendik. Ayrıca, en başından beri ödemeleri ve bankacılık altyapısını modernize etmeye odaklandık.”

Episode Six bugüne kadar risk sermayesi olarak yaklaşık 100 milyon dolar topladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın