En son değeri 4 milyar dolar olan üretkenlik platformu ClickUp, iş gücünün %10’unu azaltıyor

rent a car 34

Tıklamaİş gücü üretkenliği platformu sunan ve destekçileri arasında ünlü yatırımcılar Andreessen Horowitz ve Tiger Global’i sayan hizmet olarak yazılım girişimi , iş gücünün %10’unu işten çıkardı. Toplam yaklaşık 900 çalışanıyla, yaklaşık 90 kişiyi temsil eder. Şirket, pazarda devam eden yavaşlamanın ortasında daha verimli hale geleceğini ve halka arz için daha iyi konumlanacağını söylüyor.

San Diego merkezli girişim, etkilenen çalışanlarından bazılarını geçen Perşembe günü işten çıkarmalar hakkında bilgilendirdi, TechCrunch öğrendi ve daha sonra bir e-posta yoluyla onayladı. İşten çıkarma kararından etkilenen diğer çalışanlar da önümüzdeki birkaç ay içinde geçiş yapacak. Etkilenen kişiler arasında yazılım mühendisliği bölümünün yanı sıra müşteri hizmetleri ve destek ekipleri de vardı.

TechCrunch’a yaptığı açıklamada ClickUp’ın kurucusu ve CEO’su Zeb Evans, “Öncelikle destek rollerimizin bir kısmını daha düşük maliyetli bölgelere taşımak için iş gücümüzü azaltmak gibi zor bir karar aldık” dedi. “Bu yeniden yapılanma, büyümede üstün başarı sağlamaya devam ederken, verimlilikte sınıfının en iyisi halka arza hazır bir şirket olmamızı sağlıyor.”

Etkilenen çalışanlar, 12 haftalık bir kıdem paketi, altı aylık sigorta kapsamı ve girişimin çalışan yardım programına altı aylık erişim alacak. Buna ek olarak girişim, işten çıkarılan çalışanların dizüstü bilgisayarlarını ve ekipmanlarını ellerinde tutmalarına izin verdi ve vizesi olanlara destek verdi.

2022’de ClickUp, yeniden yapılanmasının bir parçası olarak çalışanlarının %7’sini işten çıkardı. zamanda, olarak bildirildi Protokole göre, bir ClickUp sözcüsü, hareketi karlılık yolunda ilerlemek için “tek seferlik bir karar” olarak nitelendirdi.

ClickUp müşterileri arasında Booking.com, IBM, Spotify, T-Mobile ve Netflix’i sayıyor. Belge işbirliği, proje yönetimi, elektronik tablolar ve sohbet için birleşik bir platform sağlar. Girişim ayrıca yakın zamanda büyük teknoloji şirketlerinin ayak izlerini takip etti ve yapay zeka tabanlı yardımcı çözümünü tanıttı.

2017 yılında Zeb Evans ve Alex Yurkowski tarafından kurulan ClickUp 400 milyon dolar topladı Andreessen Horowitz ve Tiger Global’in ortaklaşa yürüttüğü bir C Serisi fonlama turunda, 4 milyar dolarlık bir para sonrası değerlemeyle. Girişimin yatırımcıları arasında Lightspeed Venture Partners, Meritech Capital Partners, Craft Ventures ve Georgian Partners da yer alıyor.

“Etkilenen ve bu geçiş boyunca onları desteklemeye kararlı olan çalışanların katkıları için çok minnettarız. Aynı zamanda, özellikle ürün ve gelire yönelik olanlar olmak üzere, misyonumuzla uyumlu roller için işe almaya devam edeceğiz” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın