Elektrikli kamyon üreticisi Nikola, Nasdaq listesinden çıkarılma riskiyle karşı karşıya

Perşembe günü yaptığı açıklamada, kuşatılmış elektrikli kamyon geliştiricisi Nikola’nın Nasdaq listesinden çıkarılma riskiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı. düzenleyici dosyalama.

Nikola, hisse fiyatının son 30 gün içinde 1 doların altında olması nedeniyle 24 Mayıs’ta halka açık borsa kotundan çıkarma bildirimi aldığını söyledi. Şirketin, hisse fiyatının art arda 10 iş günü boyunca 1 doların üzerinde olmasını gerektiren Nasdaq’ın minimum fiyat kuralına uymak için 20 Kasım’a kadar süresi var.

Hisseler %20 düşüşle 0,62 dolara geriledi. Nikola hisseleri bir zamanlar 65.90 dolara kadar çıkmıştı.

Nikola, piyasa değerinin serbest düşüşe geçtiğini ve bazı durumlarda listeden çıkarma belirsizliğine düştüğünü görmek için özel amaçlı bir satın alma şirketiyle birleşerek halka açılan, sayısı giderek artan şirketlerden biri. Lordstown Motors, bu ay ayrıca listeden çıkarma bildirimi aldığını söyledi. Bildirim ve Foxconn ile başarısız olan anlaşması, Lordstown’u bir ters stok bölünmesi. Bu mobilite şirketlerinin çoğu, kamu piyasalarının erişebildiği sermayeye ilgi duydu. Ve SPAC’ın bir finansal araç olarak kullanılması, ilk başta 2021’de pek çok hisse senedinin vızıltı haline gelmesiyle işe yaramış gibi görünüyordu.

Artık temeller Nikola gibi şirketlerin yanı sıra Arrival, Bird ve Canoo gibi diğer SPAC’leri yakalıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın