Edtech devi Byju, AI push’ta trafo modellerini piyasaya sürdü

rent a car 34

Byju’s, hizmetlerinin kalitesini artırmanın yanı sıra öğrencileri için öğrenme ve kişiselleştirme deneyimini kolaylaştırmayı amaçlayan üç transformatör modelini tanıttı, çünkü eğitim teknolojisi devi, işinin birçok yönünü dönüştürmek için yapay zekaya büyük bahisler yapıyor.

Tahmine dayalı bir yapay zeka modeli olan Badri, öğrencilerin belirli kavramları anlamada ne zaman bocalamaya başlayabileceklerini belirlemek için tasarlandı. Bu model, tanımlanmış bilgi boşluklarını gidermek için proaktif olarak öneriler sunar ve böylece sürekli öğrenmeyi destekler.

MathGPT, anlaşılır analojiler ve görsel yardımcılar kullanarak öğrencilere rehberlik ederken herhangi bir matematik problemini çözebilen başka bir özel modeldir. Üçüncü model olan TeacherGPT, yapay zeka destekli bir asistan işlevi görerek öğrencilere kişiselleştirilmiş rehberlik sağlar ve ayrıca yanıtlarını derecelendirir.

Byju’nun “Wiz” paketinin bir parçası olan bu transformatör modelleri, Byju’nun öğrenci tabanı tarafından günlük olarak yöneltilen milyonlarca sorgu üzerinde titizlikle eğitildi. Byju’s İnovasyon ve Öğrenme Sorumlusu Dev Roy, TechCrunch ile yaptığı bir röportajda, doğruluğu yaklaşık %87 olan modellerin, ilgili müfredatın sınırları içinde çalıştıklarından emin olmak için dikkatlice kalibre edildiğini söyledi.

İçerik oluşturmayı kolaylaştırmak için OpenAI’nin ChatGPT’sini de kullanan Byju’s, maliyetleri optimize etmek ve korkuluklar oluşturmak için modelleri ince ayar yaptı, dedi.

Transformatörlerin, bir öğrencinin Byju’daki yolculuğunun neredeyse tüm yönlerine dokunacağını söyledi. Platform, bir öğrencinin öğrenmesini tüketim alışkanlıklarına göre değerlendirmeye devam etmek için seçim çerçevesi hizmeti genelinde Badri’yi konuşlandırdı. Her öğrenci, kendilerine özel olarak uygun tavsiye ve testler alacak, dedi.

Roy, MathGPT’nin denklemleri çözmek ve görsel yardımcılar sunmak için edtech firmasının 2021’in sonlarında satın aldığı bir girişim olan GeoAlgebra’dan alınan verileri nasıl kullandığını bir demoda gösterdi. Byju’nun sunduğu her edtech hizmetinin önümüzdeki çeyreklerde yapay zekadan yararlanacağını söyledi.

Byju’s’un kurucu ortağı Divya Gokulnath bir röportajda, şirketin birçok dikeyinde verimlilik sağlamak için dahili olarak yapay zekayı kullandığını söyledi. Böyle bir alan, bir sınıfın kalitesini, yani öğretmenin bir kavramı öğretmek için en etkili analojileri kullanıp kullanmadığını gözden geçirmektir.

Ancak Gokulnath, Byju’s’un bir buçuk yıldan fazla bir süredir dahili olarak oluşturduğu bu AI süitlerini moderatörleri, içerik oluşturucuları ve öğretmenleri ortadan kaldırmak için kullanmayı planlamadığını iddia etti.

Takip etmek için daha fazlası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın