Bir cilt bakımı tele sağlık ve danışma platformu olan GetHarley, 52 milyon dolar yatırım aldı

rent a car 34

GetHarleyTüketicileri cilt bakımı klinisyenleri ve ilgili ürünlerle buluşturan bir platform olan , mevcut yatırımcı Index Ventures tarafından yönetilen bir fonlama turunda 52 milyon $ topladı.

tarafından 2019 yılında Londra dışında kurulmuştur. Charmaine Chow, GetHarley, akne, düzensiz cilt tonu veya hiperpigmentasyon, rosacea, melazma ve daha fazlası gibi durumlar için ürünler ve tedaviler öneren dermatologlar ve plastik cerrahlar da dahil olmak üzere nitelikli cilt bakımı uzmanlarına doğrudan bir kanal sağlayan bir tele sağlık platformudur. Çevrimiçi konsültasyonlar 30 dakika için 40 £ (50 $) tutarındadır, ancak daha karmaşık tıbbi geçmişlerin söz konusu olduğu durumlarda, hastalar daha üst düzey bir dermatolog danışmanı için 150 £ (186 $) ödeyebilir.

GetHarley’nin iş modelinin bir kısmı, kişiselleştirilmiş bir planın parçası olarak cilt bakım ürünleri satmayı, kişinin cildinin kuru veya yağlı olup olmadığı veya cildinin ne kadar açık/koyu olduğu gibi belirli bireysel faktörleri karşılamayı içerir. Ürünler, temizleyiciler ve serumlardan nemlendiricilere ve göz kremlerine kadar her şeyi içerebilir.

GetHarley kutusu

GetHarley kutusu Resim Kredileri: GetHarley

oyundaki cilt

Daha geniş küresel cilt bakım ürünleri pazarı olarak sabitlendi 2021’de 130 milyar dolarlık bir endüstri, ancak GetHarley kendisini “tıbbi sınıf cilt bakımı” veya bazen adlandırıldıkları şekliyle “kozmesötikler” olarak kategorize edilen daha dar bir niş içinde konumlandırıyor. Bunlar, bir mağazada bulabileceğinizden “daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşenler” ile formüle edilmiş ve genellikle yalnızca klinisyenler aracılığıyla temin edilebilen, kozmetik ve farmasötikler arasındaki melez türlerdir. Bu tahmin edildi 45 milyar dolarlık bir endüstri olarak 2021’de.

Cilt bakımı pazarının büyüklüğü, cilt bakımı girişimleri için de bir nimet olmuştur. LA tabanlı Konular Ve Anne BilimiVe Kenya’nın Keşfihepsi kendi markalı cilt bakım ürünlerini genişletmek için son aylarda risk sermayesi (VC) nakit topluyor.

GetHarley biraz farklı bir yaklaşım benimsiyor, bunun yerine yerleşik ürünleri seçiyor ve belirli planlar önermek için kalifiye klinisyenler kullanıyor. Piyasadaki binlerce ürünle, birçoğu neden dilimlenmiş ekmekten sonra en iyi şey olduklarına dair kendi benzersiz adımlarıyla, gürültüyü filtrelemek zordur – GetHarley işleri biraz daha kolaylaştırmayı vaat ediyor.

Chow bir basın açıklamasında, “Cilt bakımı endüstrisi, yanlış iddialar, ünlülerin pazarlaması ve cildinize nasıl bakacağınızla ilgili binlerce ve binlerce seçenekle dolup taşıyor” dedi. “Sizin için neyin işe yaradığını anlamaya çalışırken çok fazla zaman, para ve enerji harcıyorsunuz. Bilmeliyim – zorlu cildim için her yere çözüm aradım. Ve tüketiciler birden fazla yöne çekilirken, klinisyenler zaman açısından fakir ve aşırı gergin ve onları asla tam olarak yakalayamazsınız. GetHarley, uzmanlara tek noktadan bir platform sunarak ve küresel tüketicilerin kalabalık bir pazarda en iyi tavsiyelere erişmesine yardımcı olarak tüm bunları çözüyor.”

Şimdiye kadar, GetHarley yaklaşık 15 milyon dolar fon toplamıştı ve kuruluşundan bu yana geçen dört yıl içinde şirket yaklaşık 100.000 aktif kullanıcı topladığını ve 70 kişilik bir ekip oluşturduğunu söylüyor – bu rakamın önümüzdeki yıl ikiye katlanmasını bekliyor.

GetHarley’nin en son finansman turunda lider destekçi Endeksi’ne ek olarak Headline, Visionaries Club ve Village Global’den katılım yer aldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın