Eagle Eye Networks ve Brivo, bulut güvenlik işini geliştirmek için ortak bir turda 192 milyon dolar topladı

Kartal Göz Ağları Ve Brivofiziksel bulut güvenliği dünyasının iki oyuncusu (sırasıyla binaları ve diğer fiziksel alanları güvenli hale getirmek için video gözetim ve erişim kontrol sistemleri) işlerini ikiye katlıyor… kelimenin tam anlamıyla.

Çoğunluğu aynı kişi olan güvenlik girişimcisi Dean Drako’ya ait olan ABD şirketleri çifti, bugün tek bir stratejik yatırımcıdan 192 milyon dolarlık büyük, ortak bir sermaye fonu topladıklarını duyuruyor: Japon güvenlik hizmetleri devi. SECOM.

Drako bir röportajda TechCrunch’a verdiği demeçte, finansmanın 100 milyon doları Eagle Eye’a gidecek ve 92 milyon doları Brivo’ya tahsis edilecek. Her iki şirket de fonları Ar-Ge için kullanmayı ve özellikle kendi platformlarında daha fazla yapay zeka tabanlı teknoloji geliştirmeyi planlıyor. Eagle Eye, büyük işletmeler ve diğer büyük kuruluşlar olmak üzere yaklaşık 20.000-30.000 müşteriyle çalışırken, Brivo’nun erişim kontrol hizmetlerini kullanan toplamda yaklaşık 20 milyon kişi var.

Drako, finansmanın “büyük ölçüde yukarı yönlü” yapıldığını söyledi, ancak kesin rakamlar üzerinde ayrıntılı bilgi vermedi. Eagle Eye’ın kurucusu ve CEO’su olan Drako, bir dizi başka mülkiyet yapısından geçtikten sonra 2015 yılında sadece 50 milyon dolara satın aldığı Brivo’nun da başkanı. Bunun ötesinde bir girişimci olarak oldukça köklü bir geçmişi var: Aynı zamanda en son (2022’de) KKR tarafından 3,8 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınan BT güvenlik şirketi Barracuda’nın kurucu ortaklarından biri ve eski CEO’suydu. Aynı zamanda kendi adını taşıyan bir elektrikli otomobil şirketine de sahiptir.

Finansman, başlangıç ​​​​finansmanı dünyasında önemli bir anda geliyor, bir avuç şirket için beklenmedik bir kazanç ve diğer birçok şirket için zor bir durum olduğu kanıtlanmış bir an.

Kısmen makroekonomik ve politik olaylar nedeniyle ve kısmen de kötü amaçlı çevrimiçi etkinliğin kaçınılmaz artışı nedeniyle, güvenlik, mücadelenin üstesinden gelen ve gelirleri artırmaya devam etmeyi başaran, daha güvenli arayan yatırımcıların dikkatini çeken öne çıkan kategorilerden biri olarak ortaya çıktı. bahisler. Eagle Eye ve Brivo, güvenlik yelpazesinin “siber güvenlik” ucundan uzak olsalar da, yine de ileri teknoloji çözümlerle pazarın çok belirgin ve büyük bir bölümünü ele alıyorlar.

Drako bir röportajda, 2021’de bulut tabanlı çözümler öngören araştırma firması Omdia’nın verilerine atıfta bulunarak, “Pek çok yatırımcı bulut dönüşümü ve yapay zekanın fiziksel güvenlik pazarında uygulanması fırsatının farkına vardı” dedi. Bir Hizmet Olarak Fiziksel Güvenlik, 2021 ile 2024 arasında yıllık %19 ila %21 arasında büyüyecektir. Eagle Eye’ın önümüzdeki birkaç yıl için yıllık %15 büyüme öngördüğünü de sözlerine ekledi.

Her iki şirketin de bazı video veya erişim kayıtlarının sitede, bazılarının da bulutta depolandığı hibrit çözümler sunmaya devam ettiği ve bu çözümleri kullanan çok sayıda müşterisi olduğu belirtilmelidir. Geleceğin, otomasyonu ve algılamayı artıracak, uç noktada daha yenilikçi çözümler oluşturmakta olduğuna inanılıyor; işlerin çoğu uzaktan yürütülüyor ve bulut altyapısına dayanıyor.

Şu anda AI teknolojisi için inşa eden (ve para toplayan) çok sayıda girişim olmasına rağmen, Drako şimdilik iki şirketin neyin inşa edildiğini ve hangi amaçla inşa edildiğini daha iyi kontrol etmek için kendi özel Ar-Ge’lerine odaklandığını söyledi. Adli arama gibi alanların, en azından şimdilik, üçüncü taraf verilerine güvenmek için kullanım durumlarına çok özel olduğunu söyledi.

Adli arama zaten Eagle Eye’ın sunduğu bir şey olsa da (aslında inşa etmek için en son toplanan para) plan, süreci daha tam otomatik hale getirmek için bu teklife daha fazlasını eklemektir. Drako, “Senin için kameraları izleyeceğiz,” dedi. Mühendislerin Eage Eye sistemlerini algılamak için eğittikleri “duman, yangın, etrafta koşuşturan insanlar yapmamaları gereken şeyler”, dedi ve otomatik güvenlik sistemlerinden daha iki-dört yıl daha geçeceğini tahmin ediyor. çevrimiçi olmak.

Brivo’nun odak noktasının, binalara ve diğer güvenli alanlara giriş elde etmek için kullanılan kimlik doğrulama sistemleri için daha iyi anormallik tespiti geliştirmeye yardımcı olmak için finansmanı kullanmak olacağını söyledi.

Drako’ya, Brivo’yu satın aldığında neden Brivo ile Eagle Eye’ı birleştirmediğini sordum ve yanıtı, ikisinin fiziksel güvenlik pazarının yeterince göze çarpan alanlarını kapsadığı ve her ikisinin de müşterilere daha fazlasını sunması için ayrı işletmeler olarak kalmalarının mantıklı olduğu oldu. güvenlik çözümlerini nasıl satın aldıklarıyla ilgili seçenekler değil, aynı zamanda iki şirketin Ar-Ge’sini bağımsız tutmak için.

“Açık sistemlere inanıyorum ve iş piyasasında uzun vadede açık platformlar kazanacak, onların talep ettiği ve ihtiyaç duyduğu şey bu, bu yüzden emin olmak istedik. Bunu göz önünde bulundurarak inşa ettik” dedi ve birleşen şirketlerin dinamiklerinin de her zaman inovasyondan yana olmadığını sözlerine ekledi. “Zor çünkü mühendislik ekipleri aynı şirkette çalışırken kestirme yollara başvurma eğilimindeler.”

Ayrıca, şirketlerinin geliştirdiği teknoloji türünü gizlilik ve veri korumayla ilgili daha büyük sorunlarla nasıl karşılaştırdığını sordum: Her ikisinin de müşterilerinin çoğu özel, kapalı kampüs uygulamaları olsa da, örneğin Eagle Eye’ın da hedef müşteri segmenti olarak “Şehirleri” listeler.

Basit yanıtı, “Biz bir teknoloji sağlayıcısıyız ve onu kimin ve ne için kullandığı üzerinde durmuyoruz” oldu. Daha ayrıntılı olanı, şirketin yüz tanıma gibi alanlarda hizmetlerini isteğe bağlı olarak yürütmesi ve tüm müşterilerin veri koruma ve gizlilikle ilgili yerel düzenlemelere uymasını beklemesidir.

Drako, pazar fırsatları açısından, fiziksel güvenliğin ABD gibi ülkelerde ve Avrupa’da büyük ölçüde parçalanmış bir pazar olduğunu, ancak Japonya’da SECOM’un pazarın en az yarısının kontrolü altında büyük ölçüde baskın bir güç olduğunu söyledi. SECOM’un kendisinin proaktif yaklaşımının bir sonucu olarak gerçekleşen bu yatırımı alma seçimi, Japonya’ya ve komşu pazarlara girebilmenin bir yolu olan pratik bir karardı.

SECOM İcra Kurulu Başkanı Sadahiro Sato yaptığı açıklamada, “SECOM, 1966’da ticari kullanım için Japonya’nın ilk çevrimiçi güvenlik sistemine kadar uzanan gururlu bir inovasyon geçmişine sahiptir” dedi. “Güvenlik, gönül rahatlığı ve iş verimliliği sağlayan hizmetler ve sistemler sunmaya kararlıyız. Bulut fiziksel güvenliğinde pazar liderleri olan Eagle Eye Networks ve Brivo’ya yaptığımız yatırım, üç şirketimizin paylaştığı misyona yapılan bir yatırımdır: işletmeleri ve toplulukları güvende tutmak için mümkün olan en iyi teknolojiyi sağlamak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın