E-Devlet’te ‘kotasız’ döneme girildi



Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı kullanımının mobil abonelerin web kotasından harcamayacağını belirterek, “Vatandaşlarımızın işlemlerini her koşulda yapabilmeleri için çalışıyoruz.” dedi.

Koç, AA muhabirine, “kotasız e-Devlet” çalışmasına ait malumat verdi.

e-Devlet Kapısı’nın gün geçtikçe gelişen hizmetleriyle Türkiye’nin dijital yüzü olduğunu vurgulayan Koç, platformun 88 kuruma ilişik 6 bin 600’den fazla dijital hizmet sunduğunu söylemiş oldu.

Koç, vatandaşların dijital hizmete her yerden ulaşabilmesi için aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerine dikkati çekerek, şöyleki konuştu:

“e-Devlet Kapısı’nda hedefimiz bütün vatandaşlarımızın 7/24 işlerini en kısa sürede ve en emin biçimde gerçekleştirmelerini sağlamak. Bu gaye doğrultusunda yurttaşlarımızın işlemlerini her koşulda yapabilmeleri için çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza güzel bir haber vermek istiyorum. Bundan sonra, mobil abonelerin e-Devlet Kapısı kullanması web kotalarından harcamayacak.”

Koç, bu kapsamda mobil operatör firmalarıyla görüştüklerini belirterek, “e-Devlet Kapısı kullanımının mobil abonelerin internet kotasından harcamaması için bütün emek harcamalar tamamlanarak, vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Artık e-Devlet Kapısı’nda kullanılan internet, mobil abonelerinin kullanım kotasından düşmeyecek.” ifadelerini kullandı.

e-Devlet Kapısı’nı geliştirmek için yenilikçi ve vatandaşın yaşamını kolaylaştıran fikirlere her zaman ehemmiyet verildiğini dile getiren Koç, faal, rahat, süratli ve emin e-Devlet Kapısı kullanımı için 7/24 çalışıldığını sözlerine ekledi.

kaynak: ekonomist.com.tr

Yorum yapın