DuckDuckGo’nun Windows tarayıcısı artık açık beta sürümünde mevcut

rent a car 34

DuckDuckGo’nun gizlilik odaklı tarayıcısı şimdi uygun Windows kullanıcıları için. Windows sunumu, tarayıcının halka açık olarak başlatılmasından dokuz ay sonra gelir. Mac kullanıcıları için. Şu anda genel beta sürümünde olan Windows tarayıcı, tarayıcının iOS, Mac ve Android sürümlerinde yer alan birçok gizlilik korumasını içerir.

Kullanıcılar, başlarken başka bir tarayıcıdan veya şifre yöneticisinden şifrelerini ve yer imlerini içe aktarabilir. Tarayıcının henüz uzantı desteği olmasa da DuckDuckGo bunu gelecekte eklemeyi planlıyor.

Tarayıcı, oturum açma kimlik bilgilerini otomatik olarak hatırlayabilen ve doldurabilen kendi şifre yöneticisini içerir. Windows için DuckDuckGo artık yeni oturum açma işlemleri için güvenli parolalar da önerebilir. Şirket, bu işlevin, cihazlar arasında özel senkronizasyonu başlattığında daha kullanışlı hale geleceğini ve bu sayede kullanıcıların yer imlerini ve kayıtlı şifrelerini farklı cihazlar arasında senkronize etmelerini sağlayacağını söylüyor.

Şirket, “Windows için DuckDuckGo, reklam engelleyicilere karşı gizliliği koruyan alternatifimizle donatılmıştır: tarayıcı, istilacı izleyicileri yüklenmeden önce engeller ve bu tüyler ürpertici izlemeye dayanan reklamları etkili bir şekilde ortadan kaldırır.” Blog yazısı. “(Pek çok reklam bu şekilde çalıştığından, yol daha az reklam – varsa.) Ayrıca, dışarıdan bir reklam engelleyiciye ihtiyaç duymadan temiz, dikkat dağıtıcı olmayan bir görünüm için bu reklamların geride bıraktığı boşlukları da kaldırıyoruz.‌‌‌‌”

Ayrıca tarayıcı, kullanıcıları YouTube izlerken izleme çerezlerinden ve kişiselleştirilmiş reklamlardan korumak için tasarlanmış yerleşik bir video oynatıcı olan Duck Player’ı içerir. Şirket, YouTube’un video görüntülemelerini kaydetmeye devam ettiğini, dolayısıyla tamamen anonim olmadığını, ancak Duck Player’da izlediğiniz videoların hiçbiri kişiselleştirilmiş önerilerinize veya YouTube reklam profilinize katkıda bulunmadığını belirtiyor. Özelliği her zaman açık bırakabilir veya tek tek videoları etkinleştirebilirsiniz.

DuckDuckGo, daha hızlı başlatma performansı, sekmeleri sabitleme yeteneği, HTML yer imi içe aktarma, Ateşleme Düğmesi için daha fazla seçenek ve ek gizlilik özellikleri gibi iyileştirmeler dahil olmak üzere Windows tarayıcısını Mac tarayıcısıyla eşit hale getirmek için çalıştığını söylüyor.

Lansman, DuckDuckGo’nun yakın zamanda yapay zeka destekli bir özetleme özelliğinin beta lansmanını duyurmasıyla geldi. DuckAssist denir, kullanıcılar için basit arama sorgularını doğrudan yanıtlayabilir. Bu özellik, OpenAI’nin doğal dil teknolojisinden ve eski OpenAI çalışanları tarafından kurulan bir yapay zeka girişimi olan Anthropic’ten yararlanarak, doğal dilde özetleme yeteneğini güçlendiriyor ve yanıtları kaynak olarak kullandığı Wikipedia ve diğer referans sitelerinin kendi aktif dizinlemesiyle birleşiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın