DuckDuckGo e-posta gizlilik servisini her insana açıyor

DuckDuckGo e-posta gizlilik servisini her insana açıyorDuckDuckGo e-posta takipçilerini engellemeye ve kullananların gizliliğini korumaya yönelik servisini geçtiğimiz sene duyurmuştu. “Email Protection” (E-posta Koruma) adını taşıyan servis, öncelikle bekleme listesi üzerinden dağıtılan beta sürümüyle kullanıcılarla buluşmuştu. DuckDuckGo, servisi sonucunda aleni beta aşamasına aldı. Artık dileyen herkes bu özellikten yararlanabilecek.

Bir yönlendirme servisi olan Email Protection, e-postalardan takip edenleri çıkarıyor. Kullanıcılar e-postalardan çıkarılan takip araçları mevzusunda da bilgilendiriliyor. Şirketten verilen bilgiye bakılırsa, kapalı beta testi sırasında iştirakçilerin e-postalarının yüzde 85’lik kısmında takip araçları bulundu.

Artık dileyen hepimiz @duck.Com uzantılı bir e-posta adresi oluşturabiliyor. Bu e-posta hesabına iOS, Android ve masaüstünden erişilebiliyor. Şirketten verilen bilgiye nazaran, kullananların oluşturabilecekleri hususi e-postaların sayısı konusunda bir sınır bulunmuyor. Kullanıcılar diledikleri vakit e-posta adreslerini devredışı bırakabiliyor.

Email Protection servisi, gizlilik odaklı önlemlerle güçlendiriliyor. Bağlantı Takibi Koruması, linklere takipçi yerleştirilmesini engellerken; Akıllı Şifreleme de şifrelenmemiş HTTP bağlantılarını emin HTTPS bağlantılarına dönüştürüyor. Buna ayrıca, kullanıcılar gelen e-postalara kendi e-posta adresleri yerine @duck.Com uzantılı adresleriyle cevap verebiliyor.

Email Protection servisine iOS ve Android’de DuckDuckGo Privacy Browser üstünden erişilebiliyor. Masaüstünde ise farklı tarayıcılardaki eklentileri yada DuckDuckGo’nun Mac tarayıcısını indirmek gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın