Disney, Walt Disney’in Uçağının İç Mekanının 1960’ların Tasarımına Göre Restorasyonunu ve Yeniden Canlandırılmasını Duyurdu – Dünyadan Haber

Palm Springs Hava Müzesi bugün Walt Disney’in doğum gününü bir VIP partisi ve Walt Disney’in Grumman Gulfstream I uçağına eşlik edecek yeni bir serginin açılışıyla kutladı. Sevgiyle “Fare” olarak da bilinen uçağın içinden nadiren sergilenen öğeler şimdi Palm Springs Hava Müzesi ziyaretçileri için sergileniyor. Öğeler arasında orijinal olarak Walt’un uçaktaki en sevdiği koltuğunun yakınında bulunan ve uçuş koşullarını izlemesine izin veren özelleştirilmiş bir gösterge paneli; Walt’a kokpitteki pilotla doğrudan bir iletişim hattı sağlayan bir telefon ahizesi; ikonik uçağın kuyruğunda oturan Mickey Mouse resminin yer aldığı bir uçuş çantası; ve dahası. Bu öğeler, Walt Disney Arşivlerinden müzeye uzun vadeli ödünç verilir.

Etkinlik sırasında, Walt Disney Archives direktörü Rebecca Cline, Phoenix Air ile birlikte Palm Springs Hava Müzesi’nin Disney’in içini restore edip yeniden yaratacağını duyurdu. Körfez akıntısı Walt’un 1960’larda uçurduğu zamanki haline benzemeliyim. Müze Başkan Yardımcısı Fred Bell, “Bu muhteşem restorasyon projesinde Walt Disney Arşivleri ile ortak olmaktan çok heyecanlıyız. Palm Springs Hava Müzesi, 26 yıllık tarihinde 60’tan fazla uçağı restore etti. Georgia, Cartersville’den Phoenix Air Group, ihtiyacımız olan tüm parçaları bağışlamayı teklif etti. Phoenix Air Group, dünya çapında bir havacılık hizmetleri sağlayıcısıdır ve bir noktada, o sırada uçan Gulfstream I’in dünya filosunun %20’sine sahip olmuş ve onu işletmiştir. Walt Disney’e, Archives’a ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca Disney hayranına karşı bu işi mümkün olduğunca doğru bir şekilde yapmak ve böylece uçağın keyfini onlarca yıl sürebilmek için özel bir sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz.”

Restorasyon ve rekreasyonun yaklaşık iki yıl sürmesi bekleniyor.

Walt Disney’in Grumman Gulfstream I uçağı, Eylül ayında Anaheim, California’daki D23 Expo 2022’den Palm Springs, California’ya gitti. Arşivlerden uzun vadeli ödünç alınan uçak, şimdi Palm Springs Hava Müzesi koleksiyonunun yanında sergileniyor. Bu yeni sergi, The Walt Disney Company’nin tarihi için önemini ve Palm Springs bölgesiyle olan ilişkisini sergileyerek uçağın tarihini öne çıkarıyor.rent a car 34

1963’te Walt ikonik Gulfstream’i satın aldı. Başlangıçta Walt ve eşi Lillian’ın yaratıcı katkılarıyla tasarlanan uçağın içi, 15 yolcu kapasiteliydi ve bir mutfak, iki tuvalet, iki kanepe, bir çalışma masası içeriyordu ve her şeyi başlatan fareye selam veriyordu. Mickey Mouse silüeti ile süslenmiş kibrit kutuları ve kırtasiye malzemeleri. Mickey’nin baş harfleri sonunda 1967’de N234MM olarak uçağın kuyruk numarasına dahil edildi. The Walt Disney Company’deki 28 yıllık hizmeti boyunca uçak, hizmet dışı bırakılmadan önce 20.000 saat uçtu ve tahmini 83.000 yolcu taşıdı.

Konuklar, Palm Springs Hava Müzesi’ni ziyaret ettiklerinde, bu ikonik uçağın şirketin tarihi boyunca oynadığı rol hakkında bilgi edinme fırsatı bulacaklar, örneğin:

  • 1963’te Walt, ailesinin üyeleri ve şirket yöneticileri, genellikle “Proje X” olarak anılan önerilen bir geliştirme için Orta Florida da dahil olmak üzere potansiyel konumları keşfetmek üzere bir Gulfstream uçağına bindi. Walt, 1964’ün başlarında kendi Gulfstream’ini aldıktan sonra, sonunda Walt Disney World Resort’un büyüsünü hayata geçirmek için temelleri atan Florida’ya birkaç gezi yaptı.
  • Walt’ın uçağı, 1964–1965 New York Dünya Fuarı öncesi ve sırasındaki hazırlıkları denetlemek için Burbank ve New York arasında toplam 277.282 mil ileri geri uçtu; “bu küçük bir dünya” bir Doğu Yakası izleyicisine ve daha sonra Disneyland’a.
  • Walt, uçağın görünümü için ilham bulduğundan, uçak Disneyland’ı da yeni zirvelere taşıdı. Karayip Korsanları Artık hayranların favorisi için araştırma yaparken San Juan, Porto Riko’daki El Moro kalesinin üzerinden uçarken cazibe merkezi.
  • “Fare” yıldızlarla dolu bir geçmişe sahiptir, Disneyland için tanıtım turlarının yanı sıra aşağıdakiler gibi klasik filmlerde kullanılmıştır: Orman Kitabı (1967). Uçak ayrıca The Walt Disney Studios filmlerinde de yer aldı. Bilgisayar Tenis Ayakkabısı Giydi (1969) ve Şimdi Onu Görüyorsun, Şimdi Görmüyorsun (1972), her ikisinde de çölle bağları olan Disney Efsanesi Kurt Russell rol aldı. Uçak ayrıca Disney Efsaneleri Julie Andrews ve Annette Funicello’nun yanı sıra eski ABD Başkanları Jimmy Carter ve Ronald Reagan gibi önemli konukları da Palm Springs bölgesine sık sık ziyaret etti.
  • 1985’te mavi ve beyaza boyanmış Walt’ın uçağı, iyi niyet turları ve çocuk hastanelerine karakter ziyaretleri düzenleyerek şirketin topluma yardım etme geçmişine katkıda bulundu.

Daha fazlasını öğrenmek için ziyaret edin PalmSpringsAirMuseum.org veya mesai saatleri içinde 760-778-6262 numaralı telefonu arayın.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada