DHKP-C’ye yakın gösterim organına baskınİstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, kentin kuzeyindeki Sultangazi ilçesinde etkinlik gösteren ve terör örgütü DHKP-C yanlısı yayınlarıyla bilinen bir dergiye ve söz konusu yasaklı derginin basılmış olduğu matbaaya operasyon düzenledi.

Geçmişte yürütülen soruşturmalarda, daha önce basılan yayınlardaki şifreli satırlarla örgütün tepe ekibinin mesajlarını alt kadrolara ilettiği nedeni öne sürülerek matbaaya yönelik düzenlenen operasyonda F.B.(44), O.K.(41) ve Y.V.(43) adlı 3 şahıs “şüpheli” sıfatıyla gözaltına alındı. Özel harekat timlerinin de katıldığı hava destekli baskında, çelik plakalarla güçlendirilmiş yazıhane duvarları ve kapılarla karşılaşılmış olduğu öğrenildi.

Zanlılar sorgulanmak suretiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Diğer yandan aynı gösterim organına geçtiğimiz senenin Mart ayında da operasyon gerçekleştirilmiş, kripto odaların ve bölmelerin bulunmuş olduğu söz konusu ofiste, terör örgütünün yurtdışında bulunan “Merkez Komitesi” ile büro içerisinde bulunan dijital materyaller ile haberleşme yapıldığı tespit edilmişti. Yine o tarihte meydana getirilen soruşturmaya yansıyan bilgilere nazaran, teşkilat ile ilgili talimatların, basılıp dağıtılan mecmua rakamları içindeki yazılara şifreli olarak gizlendiği, bu dergilerdeki şifreli mesajların ise eylem için metropollerde hazır bekleyen DHK-C üyelerine ve “SPB” olarak adlandırılan örgütün lafda silahlı propaganda birliklerine iletildiği deşifre edilmişti.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın