Devrim Akyıl’dan Vergi Uyarısı: Korkunç Bir Tablo Var! Güncel

Devrim Akyıl’dan Vergi Uyarısı: Korkunç Bir Tablo Var! Güncel, başvuru sitemizde Devrim Akyıl’dan Vergi Uyarısı: Korkunç Bir Tablo Var! ile alakalı araştırma yaptık. 

Ekonomist Devrim Akyıl, 2024 senesinde Türkiye’nin vergi artışlarına gideceğini fakat dolaylı vergilerin daha fazla yüklenemeyeceğini dile getirdi. Akyıl, varlık vergisi gibi yeni vergilerin getirilmesi gerektiğini savundu.

Dolaylı Vergilerde Sınır Geldi

Devrim Akyıl, bir televizyon programında yaptığı bilgilendirmede, Orta Vadeli Program’ın (OVP) gelir-gider meselesine incelediğimizde hedeflenen yeni vergiler veya yeni vergi artışları bulunacağı şeklinde yorumlandığını dile getirdi. Lakin Akyıl, OVP’nin de 2024 içinde vergi artışları olduğunu fakat bunların dolaylı vergilerden gelmeyeceğini açıkladı.

Akyıl, “Dolaylı vergiden gelinen bu % 76’nın % 180’i çıkamayacağını düşünen taraftayım. Eninde sonunda bu 2, 3, 5 evi olanlardan git gide artan bir miktarda adaletli bir vergi sistemine en sonunda geçmek zorunda kalınacak.” dedi.rent a car 34

Akyıl, şimdiye kadar sermaye gruplarının her zaman daha avantajlı olduğunu ve halkın daha çok dolaylı vergi verdiğini hatırlattı. Akyıl, “% 76’nın mühim bir eşik olduğunu ve % 180’in falan üstüne çıkamayacağı için Türkiye’nin de bütçe fazlası vermesine devam etmek zorunda olduğunu” vurguladı.

Varlık Vergisi Gerekiyor

Devrim Akyıl, ülkeler arası piyasalardan borç bulmak için Türkiye’nin evini düzgün göstermesi gerektiğini dile getirdi. Akyıl, bunun için de vatandaşın sırtına binerek artık kalmadığını ve binecek bir yer kalmadığını kelimelerine ekledi.

Akyıl, “2024’te enteresan biçimde Türkiye tarihinde uzun süredir görmediğimiz bazı varlık vergisi tipi vergileri getirmek zorunda kalacaklarını düşünüyorum zorunluluk olarak.” diye konuştu.

Akyıl, varlık vergisinin gayrimenkul, servet yahut başka uygulamalar şeklinde olabileceğini fakat bunların olmak mecburiyetinde kalınacağını kaydetti.

Akyıl, bu vergileri koymak için de bugünkü ekonomi yönetiminin zorunlu olduğunu çünkü bunları koymadığı zaman idare edilebilecek bir durumun olmayacağını dile getirdi.

Akyıl, “Bunların içinde acı çekme eşiğimizi biraz daha arttırmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Yorum yapın