Deezer mırıldanan yada ıslıkla çalınan şarkıların ne işe yaradığını bulacak

Deezer mırıldanan yada ıslıkla çalınan şarkıların ne işe yaradığını bulacakDeezer gecenin bir vakti aklınıza takılan sadece ismini hatırlayamadığınız şarkıları bulmanıza yardımcı olacak. Uygulama içinde sunduğu SongCatcher özelliğini güncelleyen firma, mırıldanan yada ıslıkla çalınan şarkıları da tanıyabilecek.

SongCatcher’ın şarkıyı tanımasının arkasından kullananların karşısına bir bilgi sayfası çıkacak. Bu malumat sayfasında şarkının ve yorumcusunun adı, albüm kapağı gösterilecek. Bu ekran üstünden şarkıyı çalmak, favorilere veya bir çalma listesine eklemek de olası olacak.

Yapılan açıklamada, Deezer’ın mırıldanma ve ıslıkla şarkı tanıma özelliğine sahip tek çevrimiçi müzik platformu olduğuna dikkat çekildi. Benzer bir özelliğin yaklaşık iki yıl ilkin Google tarafınca sunulduğunu da hatırlatmakta fayda var.

SongCatcher özelliğine uygulamanın arama menüsü üstünden erişiliyor. Burada “Bu şarkının ismi ne?” yazısına dokunduktan sonrasında “Şimdi Söyle” seçeneği seçildikten sonrasında kullanıcılardan şarkıyı mırıldanarak söylemeleri isteniyor.

Deezer’ın ana üründen sorumlu başkan yardımcısı Alexandra Leloup, yeni bilhassa ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Algoritmamızı geliştirdikçe bu hususiyet oldukca daha hızlı ve doğru hâle gelecek. Böylelikle kütüphanemizdeki 90 milyon şarkıyı daha iyi tanıyabilecek.”

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın