Death Stranding PC Game Pass’e geliyor

Death Stranding PC Game Pass’e geliyorDeath Stranding PC Game Pass servisine geliyor. PC Game Pass’in Twitter hesabından bir süredir meydana getirilen paylaşımların nihayetinde oyunun 23 Ağustos itibarıyla servisteki yerini alacağı resmi olarak belirtildi.

Metal Gear serisinin geliştiricisi Hideo Kojima’nın öncülüğünde hazırlanan Death Stranding, ilk olarak 2019’da PlayStation 4 için yayınlanmıştı. Oyun 2021’de PC’de oyuncularla buluşmuştu.

Death Stranding’in gelişinin PC Game Pass için bir doping etkisi yapacağı söylenebilir. Ancak bu oyunun Xbox versiyonunun çıkışının yakın olduğu anlamına gelmiyor. Death Stranding’in PlayStation versiyonu Sony tarafından yayınlanırken, PC versiyonunun yayıncısı 505 Games olmuştu. Death Stranding’in konsol yanındaki kontrolü hâlâ Sony’nin elinde bulunuyor. Bu da oyunun Xbox Game Pass’e gelme ihtimalinin pek fazla olmadığını gösteriyor.

Death Stranding, Kojima’nın şirketi Kojima Productions’ı 2015’te Konami’den ayırmasının ardından çıkardığı ilk oyun olma özelliğini taşıyor. Açık dünyalı bir aksiyon oyunu olan Death Stranding, büyük bir yıkımın hemen sonra Amerika’de geçiyor. Şehirlere lüzumlu malzemeleri götürmüş olan bir kuryeyi yöneten oyuncular, bir yandan da Dünya’da beliren farklı canlılarla mücadele ediyor.

Death Stranding PC Game Pass buluşmasına oldukca şaşırmamak gerekiyor. Söz konusu buluşmaya dair işaretler hafta süresince PC Game Pass’in Twitter hesabı vesilesiyle verilmişti.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın