Xbox Game Pass ayrıcalıklarını aile bireyleri yanında arkadaşlarla paylaşmak olası olabilir

Xbox Game Pass ayrıcalıklarını aile bireyleri yanında arkadaşlarla paylaşmak olası olabilirMicrosoft’un yakında çıkışı beklenen Xbox Game Pass aile aboneliği ile alakalı olarak ortaya çıkan bir sızıntı, bir aboneliği arkadaşlarınızla da paylaşabileceğinizi gösteriyor. Microsoft, Xbox Game Pass aile planını bu ayın başlarında İrlanda ve Kolombiya’da kontrol etmeye başlamıştı. Geride kalan hafta sonu, Twitter’dan bilgi sızdıran Aggiornamenti Lumia, “Game Pass Friends & Family” markasını tespit etti ve bunu paylaştı.

Bu sızıntı, Microsoft’un Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin avantajlarını, yalnızca birinci derecedeki aile üyeleriyle paylaşmalarını kısıtlamayı düşünmediği anlamına gelebilir. Mevcut önizleme, Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin, abonelik avantajlarını en çok dört kişiyle paylaşmalarını yer ediniyor. İrlanda’daki kullanıcılar ayda 21,99 € (normal üyeliğin fiyatı olan aylık 12,99 € yerine) ödeyerek bu ek olanaklardan yararlanabiliyor. Microsoft şu anda kontrol planında bir aile kısıtlamasından bahsetmiyor, sadece kullananların aynı ülkede olmaları gerekiyor.

Microsoft şu anda ayda 29,99 TL doları karşılığında Konsol Game Pass veya Bilgisayar Game Pass planlarını sunuyor. Bunların hiçbiri çevrimiçi fazlaca oyunculu yetenekleri içermiyor, sadece 44,99 TL karşılığında Game Pass Ultimate’a yükseltebilirsiniz. Böylelikle konsol, PC, EA Play erişimi ve çevrimiçi fazlaca oyunculu için Game Pass’in kilidini açılıyor.

Geniş çapta kullanıma sunulmasını beklediğimiz yeni plan büyük olasılıkla Xbox Game Pass Friends & Family olarak adlandırılacak. Bu yeni aile planı, diğer dört dost veya aile üyesi için aynı Xbox Game Pass Ultimate avantajlarını içerecek. Buna Xbox Cloud Gaming, Xbox Live ve hatta oyunların PC Game Pass sürümlerine erişim dahildir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın