Damat cinayetinde çok kötü iddia

Damat cinayetinde çok kötü iddiaOlay, merkez Şahinbey ilçesine bağlı kırsal Sırasöğüt Mahallesi civarlarında dün yaşandı.

İddiaya gore, 4 çocuk annesi Gönül Ağbaş’a sertlik uygulayan Halil Ağbaş, eşini fuhuş yapmaya zorladı. Bunun üzerine ağabeyi Beyhan Demir’i arayan Gönül Ağbaş, kendisini babasının evine götürmesini istedi. Kız kardeşinin yardım çağrısı üstüne Gaziantep’e gelen Beyhan Demir, kız kardeşini alarak Sırasöğüt Mahallesi’ndeki baba evine doğru yola çıktı.

Gönül Ağbaş ile ağabeyi Demir’in arasında bulunduğu ticari vasıta ile karşı yönden gelen Halil Ağbaş’ın kullandığı motosiklet mahalle girişinde kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle araç yol kenarına savrulurken, motosikletten düşen Halil Ağbaş hafifçe yaralandı. Kazanın peşinden sinir krizi geçiren 4 çocuk annesi Gönül Ağbaş vaka yerinde bayılırken, kazayı duyan kayınbaba İsmail Demir aracıyla vaka yerine geldi. Bu sırada damadıyla tartışan Demir, Halil Ağbaş’a yanında getirdiği av tüfeğiyle ateş etti.

Kanlar içinde kalan Halil Ağbaş olay yerinde hayatını kaybederken, jandarma ekipleri Ağbaş’ın eşi Gönül Ağbaş’ı, kayınbaba İsmail Demir’le oğlu Beyhan Demir’i gözaltına aldı.

Damadın oldukça sayıda kabahat kaydı çıktı

Cenazesi otopsi işlemlerinin peşinden defnedilen Halil Ağbaş’ın uyuşturucu kullanma, adam yaralama ve tehditten oldukça sayıda suç kaydının olduğu öğrenilirken, İsmail Demir ile oğlu Beyhan Demir’in jandarmada verdiği anlatım ortaya çıktı.

“Kızımı bir haftadır fuhşa zorluyordu”

Damadının kızını bir haftadır fuhuş meydana getirmeye zorladığını iddia eden Demir, Halil Ağbaş’ın kendisini tehdit ederek 5 bin lira para talep ettiğini söylemiş oldu. Parayı vermeyi kabul etmeyince damadının kendisine, “O vakit ben de kızını fuhuşta çalıştırıp ayda 20 bin lira kazanırım” dediğini iddia eden Demir, “15 ve 17 Ağustos’ta Cumhuriyet Başsavcılığına giderek yaşananlarla alakalı ihbarında bulundum. Kızım da 16 Ağustos akşamı Düztepe Polis Merkezine gidip eşinden şikayetçi olmuş. Sabaha kadar karakolda kalmış. Kızım sabah bana ağabeyi ile köye gideceğini söylemiş oldu. Ben de onların arkasından yola çıktım. Yolda giderken oğlumun aracının motosiklete çarptığını gördüm. Ben olayı anlamaya çalışırken oğlum, ‘Baba, Halil seni öldürmeye gelmiş’ dedi. O sıra Halil’in elini beline attığını görür görmez kendimi korumak için çaba sarfetmek için birkaç el ateş ettim” ifadelerini kullandı.

“Motosikleti bizim üzerimize sürdü”

Kayınbirader Beyhan Demir ise jandarmada verdiği ifadede eniştesi Halil Ağbaş’ın babasının mahalledeki evine giderek annesine hakaretler ettiğini söylemiş oldu. Mahalleye yaklaştıkları sırada eniştesi Ağbaş’ın kullandığı motosikleti araçlarının üstüne sürdüğünü belirten Demir, “Ben arabayı sol şeride geçirip, kazadan kurtulmak istedim. O da sola şeride geçince kaza yaptık. Jandarma ve ambulansı arayıp yere düşen enişteme yardım ettim. Olayı telefonda babama anlatırken kız kardeşim sinir krizi geçirip bayıldı. Babam da kız kardeşimi öyle görünce bir şey olduğunu düşünerek araçtan av tüfeğiyle indi. O sırada babama bir şeyler söyleyen Halil, elini beline attı. Babam da onu görür görmez tüfeğiyle ateş etti” dedi.

“Cinayet planlı iddiaları gerçeği yansıtmıyor”

Yaşanan vakayla ilgili yazılı izahat yapan Avukat Ramazan Hakan Urul da olayın planlı gerçekleşmediğini savundu. Maktul Halil Ağbaş’ın sayısız kabahat kaydı olduğunu ve eşine sürekli şiddet uyguladığını söyleyen Urul, “İsmail Demir, kızını fuhşa zorlamasından dolayı Ağbaş hakkında 2 defa şikayetçi oldu. Hatta müvekkilimin kızı Gönül Ağbaş, Düztepe Polis Merkezine giderek fuhşa zorlandığı iddiasıyla vakadan önce aynı gün içerisinde şikayetçi olmuştur. Maktul Ağbaş, yakınma edildiği için köye müvekkillerimi öldürmeye geliyor. Her şeyden habersiz bir biçimde kızını ve evladını alarak köyüne giden müvekkilimin cinayeti planlamadığı aşikardır. Maktul, müvekkillerimin üstüne motosikleti sürerek kazaya sebebiyet veriyor. Cinayetin planlı olduğu şeklindeki iddialar doğruyu yansıtmıyor” ifadelerine yer verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın