Daha küçük risk sermayedarları, çeşitli yatırımcılar ve kurucular üzerinde etkili oluyor

rent a car 34

Daha küçük fonlar, bunlar yönetimi altında 50 milyon $ veya daha az varlığa sahip olan şirketler, risk sermayesi içinde yeni bir çeşitlilik dalgasının başlamasına yardımcı oluyor. Ve bunun nedenleri basit.

En son yatırımcı mahsulü, fon oluşturan ve ardından bu fonlara geri yatırım yapan, tarihsel olarak gözden kaçan veya marjinalize edilmiş topluluklardan kaynaklanmaktadır. DVRGNT Ventures’ın kurucusu B. Pagles Minor, TechCrunch+’a verdiği demeçte, “Küçük fonlar, girişimcilik ortamında pozitif değişimi teşvik etmek ve çeşitliliği teşvik etmek için sınırlı kaynaklarını kullanarak bir amaç duygusuyla çalışır.”

Gelişmekte olan yöneticiler genellikle çeşitliliği göz önünde bulundurarak erken aşamadaki şirketleri hedeflerler; bu önemlidir çünkü bu şirketlerin çoğu, diyelim ki bir Seri B’ye ulaşacak kadar uzun ömürlü değildir. tohum öncesi ve tohum aşaması seviyelerinde erken destek eksikliği.

Pek çok küçük fonun açıkça bir çeşitlilik yetkisi olmamasına rağmen, bu fonların önemli bir kısmı yeterince temsil edilmeyen geçmişlere sahip kişiler tarafından yönetilmektedir; Öte yandan, daha büyük fonlar, çeşitli topluluklardan gelen yeteneklerden yoksundur. Bu, kendi başına, daha küçük fon yöneticilerinin daha yüksek bir düzeyde göz ardı edilen ve görmezden gelinen kuruculara adım atması ve onları desteklemesi için bir fırsat yaratır.

Londra merkezli No Label Ventures’ın kurucusu Ramzi Rafih’in Avrupa’daki göçmen kurucuları desteklemeye odaklanan bir fonu var. Bu tür göçmenlerin tüm tek boynuzlu atların% 50’sinden fazlasını oluşturduğu ABD’ye kıyasla, topluluğun başlangıç ​​​​ekosisteminde hala düşük değerde olduğunu söylüyor. TechCrunch+’a verdiği demeçte, “Göçmen kurucuların karşılaştığı engelleri çözmeye odaklanabilir ve bunları risk sermayedarları için daha görünür hale getirebilirsek, yatırımcılarımıza çok büyük getiriler sağlayabileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Bu, genellikle bir turdaki ilk yatırımcı olmak ve bir kurucuyu diğer yatırımcılar ve kurumsal müşterilerle bağlantılandırmanın yanı sıra vize konularında yardımcı olmak anlamına gelir.

“Çeşitliliği benimsemenin yatırım riskini azaltabileceği ve daha iyi finansal sonuçlara yol açabileceği fikrini destekleyen çok sayıda veri olduğunu kabul etmek çok önemlidir.” B. Küçük Pagles

No Label, genellikle çeşitli yetenekleri desteklemeyen ve bunun yerine yıllar içinde oluşturdukları ağı kullanan bazı büyük fonların bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışıyor. Birçok büyük fon, ağlarını nasıl çeşitlendireceklerini de bilmiyorlar veya çeşitliliği göz önünde bulundurarak yatırım yapmanın çok büyük getiriler sağlayabileceğini bilmiyorlar veya kabul etmiyorlar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın