Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, yaralı madencilere ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, yaralı madencilere ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaralı madencileri ziyaret etmek suretiyle Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralı madencilerin esenlik durumu hakkında bilgi alarak, ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “6 yaralımız ambulans uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5 tanesinin durumu biraz ağır, bir tanesinin şu anda şuuru açık. Kendisiyle sohbet ettik, diğerlerinin yanına girmedik, dışarıdan gördük. Doktorlarımız bize gerekli bilgileri verdiler. Yapılması lüzumlu olan tüm müdahaleleri doktorlarımız, alakalı birimler hangileriyse onları da devreye sokmak suretiyle yapıyorlar.

Umutsuz değiliz, ameliyatı yapılmış olanlar şu anda daha iyi durumdalar. Tabii entübe vaziyette olanlar var. Dua edelim, inşallah doktorlarımız 24 saat yanlarındalar, yapılması gerekenleri yapıyorlar. Çam ve Sakura Hastanemiz dünyada fiziki imkanlar olarak tüm imkanlara sahip. Doktorlarımız bu aşamada çok kuvvetli durumdalar. İşin yanık cerrahiden tutun, öteki anestezi, enfeksiyon tüm bunlara varıncaya kadar bu hastanemizde mevcut. Gördüğünüz gibi tüm yakınları, akrabaları burada adeta bir ev sahipliğini en güzel biçimde yapmanın gayreti içindeler. Yeme içme, yatırma her şey, şu anda hastanemizde yapılıyor. Amasra’daki defin konularını şu anda bakan arkadaşlarım sürdürüyorlar. İnşallah dualarımızla da buradaki 6 kardeşimiz inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşup, onları Amasra’ya geri göndereceğiz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın